Trwa ładowanie...
d2vda7m

Zmiana czasu 2020. Sprawdź, kiedy przestawiamy się z czasu zimowego na letni

Zmiana czasu zimowego na letni już niedługo. Podpowiadamy, kiedy należy przestawić wskazówki zegarów i odpowiadamy na pytanie, czy robimy to po raz ostatni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiana czasu zimowego na letni.
Zmiana czasu zimowego na letni. (East News, Fot: Piotr Kamionka/REPORTER)
d2vda7m

Zmiany czasu z zimowego na letni dokonujemy w ostatnią niedzielę marca. Wskazówki zegarów przesuwamy o godzinę do przodu (z 2:00 na 3:00). W tym roku czas przestawiamy 29 marca.

Zmiana czasu 2020

Zmiana czasu posiada zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Jest przedmiotem ożywionych dyskusji na forum Unii Europejskiej, która w marcu 2019 ogłosiła, że ostatnia zmiana czasu będzie miała miejsce w 2021 roku. Projekt został ostatecznie zawieszony, a Komisja Europejska bada opinie państw członkowskich na ten temat.

d2vda7m

Aktualnie projekt jest rozważany przez grupy robocze. Wiele państw Unii obawia się o to, jak będą przebiegały różne strefy czasowe po rezygnacji ze zmiany czasu. Urzędnicy uspokajają, że wszystko przebiegałoby w sposób skoordynowany pomiędzy państwami sąsiadującymi. Tak, aby nie zakłócić funkcjonowania rynku wewnętrznego i nie dopuścić do jego fragmentacji.

Zobacz też: Palmy wyrosły z nasion sprzed 2000 lat. To pierwszy taki przypadek.

Polacy chcą likwidacji zmiany czasu

Ankieta przeprowadzona przez Komisję Europejską wśród Polaków wykazała, że większość osób opowiada się za rezygnacją z przestawiania zegarków. Jeśli Unia Europejska ostatecznie zdecyduje o rezygnacji ze zmiany czasu, po raz ostatni przeprowadzimy ją w marcu 2021 roku.

d2vda7m

Podziel się opinią

Share

d2vda7m

d2vda7m
Więcej tematów