Złamano system biometrycznego logowania w laptopach

Złamano system biometrycznego logowania w laptopach

18.02.2009 14:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas odbywającej się właśnie konferencji Black Hat wietnamski ekspert Duc Nguyen zamierza wygłosić prelekcję pod prowokacyjnym tytułem "Your face is NOT your password", podczas której opowie, jak jemu i jego kolegom udało się przełamać systemy rozpoznawania twarzy stosowane w wielu laptopach.

Jak relacjonuje serwis Darkreading, chodzi o systemy Veriface III w komputerach Lenovo, SmartLogon 1.0.000. w modelach Asusa i Face Recognition 2.0.2.32 w komputerach Toshiby. W laptopach z Windows XP oraz z Vistą zamiast tradycyjnych systemów uwierzytelniania stosuje się często kamerki i systemy rozpoznawania twarzy.

Obraz

Badacze byli w stanie pokonać zabezpieczenia, używając w tym celu najprostszych środków, takich jak choćby zdjęcie zarejestrowanego użytkownika. Na tym jednak nie koniec –. udało im się zalogować także dzięki spreparowanym zdjęciom twarzy. W tym przypadku wystarczyło jedynie posłużyć się dużą liczbą fotografii, czyli – jak powiedział Nguyen Duc – przeprowadzić atak Fake Face Bruteforce. Podczas konferencji Black Hat ekspert ma zamiar przedstawić narzędzie, które opracował wraz z kolegami właśnie w celu łamania tego rodzaju zabezpieczeń biometrycznych.

Eksperci domagają się, aby producenci laptopów usunęli ze swoich urządzeń uwierzytelnianie biometryczne i ostrzegli wszystkich użytkowników o ryzyku związanych z tą metodą zabezpieczania sprzętu.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)