Qaqwqwrqw

Zima, narty, a nad głową tarcza antyrakietowa

W Polsce, ani nawet w Europie narciarze nie przeżyją takiego doświadczenia jak pewien Izraelczyk, zjeżdżający z zachodniego zbocza góry Hermon. Nad jego głową pojawił się dość "nietypowy" gość.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Żelazna Kopuła przechwyciła irańskie rakiety nad Wzgórzami Golan
Żelazna Kopuła przechwyciła irańskie rakiety nad Wzgórzami Golan (IDF)
Qaqwqwrqw

- Nie wierzę, ż to nagrałem - mówi na krótkim filmie narciarz w Izraelu.

Chwilę wcześniej nad jego głową przeleciały rakiety przechwytujące tarczy antyrakietowej Izraela - Iron Dome, czyli Żelazna Kopuła.

Qaqwqwrqw

- Oto co się wydarzyło - czytamy w tekście tweeta rzecznika IDF - Sił Obrony Izraela. - W niedzielę, irańskie Brygady al Kuds w Syrii (siły specjalne Gwardii Rewolucyjnej Iranu działające poza granicami kraju - red.) wystrzeliły rakiety ziemia-ziemia wycelowane w izraelską część Wzgórz Golan. System ochrony przeciwlotniczej Iron Dome przechwycił rakietę.

W odwecie za wystrzelenie rakiety Izrael zbombardował następujące obiekty Brygad al Kuds znajdujące się na terenie Syrii:
- magazyny amunicji,

- bazę wojskową znajdującą się na terenie międzynarodowego lotniska w Damaszku,

Qaqwqwrqw

- bazę irańskiego wywiadu,

- irańską bazę treningową

- Iran od zawsze wspierał ugrupowania walczące z Izraelem, np Hezbollah w Libanie - mówi Jarosław Kociszewski, ekspert ds. konfliktów na Bliskim Wschodzie. - Eskalacja konfliktu z Izraelem na terytorium Syrii rozpoczęła się z wybuchem wojny domowej w tym kraju, a w ciągu ostatnich dwóch lat jeszcze się nasiliła.

Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw