Trwa ładowanie...

Ziemia z nowej perspektywy. Niesamowite wideo pokazuje obrót planety

Astronom Aryeh Nirenberg stworzył niezwykłe wideo, na którym pokazał ciągły ruch Ziemi. Chociaż doskonale wiemy, że Ziemia pozostaje w ciągłym ruchu, to na co dzień nie zwracamy na to uwagi. Stworzone wideo może oszołomić.

Share
Ziemia z nowej perspektywy. Niesamowite wideo pokazuje obrót planety
Źródło: Youtube.com
d2k0yuk

Łatwo zapominamy, że Ziemia jest w nieustannym ruchu. Astronom Aryeh Nirenberg postanowił o tym przypomnieć, udostępniając wideo, na którym wyraźnie widać, że to nie niebo się przemieszcza, a ziemia pod naszymi stopami.

Aby zmontować wideo, Nirenberg przez trzy godziny wykonywał zdjęcia w 12-sekundowych odstępach od siebie. Seria została złożona w wideo, na którym udało się uchwycić ciągły obrót Ziemi w stosunku do Drogi Mlecznej.

d2k0yuk

Astronom w celu wykonania zdjęć użył równikowego uchwytu śledzącego, który jest powszechnym narzędziem stosowanym w astrofotografii. Pozwala on śledzić gwiazdy i planety poruszające się po niebie poprzez naśladowanie niemal stałej rotacji Ziemi. Nirenberg zamiast fotografować niebo, postanowił uchwycić na zdjęciach ziemię, dzięki czemu uzyskał zamierzony efekt.

- Mocowania równikowe są wyrównane z gwiazdą północną i obracają kamerę z prędkością 15 ° na godzinę, co odpowiada tej samej prędkości obrotu Ziemi - wyjaśnił Nirenberg w wywiadzie dla Sciencealert.com. - Dlatego kamera podąża za gwiazdami na niebie, ale pozostaje skierowana na tą samą części nieba, bez względu na to, ile godzin minie.

d2k0yuk

Podziel się opinią

Share
d2k0yuk
d2k0yuk
Więcej tematów