Zegarek Samsunga w wersji Edge byłby piękny

Zegarek Samsunga w wersji Edge byłby piękny07.08.2015 15:25
Zegarek Samsunga w wersji Edge byłby piękny
Źródło zdjęć: © chip.pl

Niestety, na razie to tylko koncept, ale z gatunku tych, które warto zauważyć, opisać i pokazać.

Studio projektanckie Maform pokusiło się o sprawdzenie, jak wyglądać mógłby smartwatch firmy Samsung, jeśli nawiązywałby stylistycznie do smartfonów Samsung Galaxy S6 Edge i Edge+. Cóż, przede wszystkim wyglądałby całkiem ładnie, o czym możecie przekonać się, oglądając poniższe grafiki:

288773106271795347
Źródło zdjęć: © (fot. chip.pl)
288773106271860883
Źródło zdjęć: © (fot. chip.pl)
288773106271926419
Źródło zdjęć: © (fot. chip.pl)

Oczywiście warto pamiętać o tym, że samo wygięcie ekranu to w przypadku zegarków Samsunga żadna nowość – Gear S ma całkowicie zaokrąglony ekran, dzięki czemu – mimo znacznych rozmiarów wyświetlacza – nie sprawia wrażenia dużego po założeniu go na rękę. W tym przypadku mamy jednak do czynienia z ekranem płaskim, o dwóch zaokrąglonych bokach, czyli właśnie z rozwiązaniem znanym ze smartfonów z serii Edge.

Z praktycznego punktu widzenia tak wygięty ekran może być całkiem sensowny – w większości przypadków do obsługi zegarka wystarczyłoby dotykanie bocznych, zaokrąglonych powierzchni ekranu, dzięki czemu główna powierzchnia pozostałaby dłużej czysta, nie "zapalcowana". I jeszcze inny aspekt praktyczny podkreślany przez projektantów – płaska budowa koperty (nie licząc zaokrąglonych brzegów) lepiej nadaje się do wykorzystywania zegarka w innych rolach, po odpięciu paska – np. jako klipsa zamocowanego na garniturze.

A jakie jest wasze zdanie na temat tego projektu?

Zobacz także: Jak powstaje Samsung Galaxy S6 Edge

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Pierwsze zdjęcia nowej sztandarowej Lumii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)