Zdjęcia ulicy Piotrkowskiej pojawiły się na mapach Google

Zdjęcia ulicy Piotrkowskiej pojawiły się na mapach Google

23.02.2012 16:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od czwartku na mapach Google na całym świecie można oglądać zdjęcia głównej
ulicy Łodzi - Piotrkowskiej. To pierwsze fotografie z Polski dostępne w usłudze Street View, która umożliwia użytkownikom oglądanie zdjęć wykonanych na siedmiu kontynentach.

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej z okazji uruchomienia aplikacji senator i jednocześnie znany przewodnik po Łodzi Ryszard Bonisławski podkreślił, że pojawienie się ul. Piotrkowskiej w usłudze Street View jest "formą spełnienia dawnych marzeń, które zawsze Łodzi towarzyszą".

"Łódź, która doczekała się nazwy +Ziemi Obiecanej+, jest miejscem spełnionych marzeń. Marzeń o wielkości. A jeśli Łódź, to oczywiście ulica Piotrkowska - lustro, w którym historia Łodzi zawsze się przeglądała. Kiedyś była to ulica parterowych domów tkaczy. Nikt wtedy nie sądził, że Łódź będzie tak dynamicznie się rozwijała, że z miasteczka mającego 20. mieszkańców po stu latach będzie półmilionową metropolią. Piotrkowska to wszystko przeżyła. I kiedy dzisiaj wędrujemy naszymi ulicami, to szczególnie Piotrkowska powinna zaskakiwać. I zaskakuje" - powiedział Bonisławski.

Piotrkowska trafiła do map Google dzięki plebiscytowi "Wybieramy naszą wizytówkę na Street View", który zorganizowano w lipcu 201. roku. Internauci mogli w nim wybrać miejsce, które jako pierwsze w Polsce pojawi się na Street View, gdzie dostępne są już zdjęcia z 30 państw położonych na różnych kontynentach. Na kilkanaście polskich kandydatur oddano w sumie 115 tys. głosów. Wygrała ul. Piotrkowska.

By ją obejrzeć z każdego miejsca na świecie, wystarczy wejść na Mapy Google. Zdjęcia laureatki przed publikacją w usłudze Street View zostały poddane m.in. przetwarzaniu i dokładnemu połączeniu, tak by można było odbyć po ulicy wirtualny spacer. Dzięki tym zabiegom i najnowszym technologiom, przesuwając się wzdłuż Piotrkowskiej, można rozglądać się dookoła.

"Piotrkowska jest pierwszym polskim miejscem pokazywanym na Street View. Jej zdjęcia zostały wykonane latem i wczesną jesienią ub. roku. Wtedy też zespół Google sfotografował również kilka innych miejsc w Polsce. Będą się one systematycznie pojawiały w usłudze Street View. Niemniej Piotrkowska jest pierwsza i jeszcze przez jakiś czas będzie jedynym miejscem w Polsce dostępnym na Street View" - powiedziała na konferencji przedstawicielka Google Polska Joanna Borowska-Perek.

Wkrótce na Map Google dostępne mają być również zdjęcia miast, w których odbywać się będą mecze piłkarskich mistrzostw Europy Euro 2012: Warszawy, Poznania, Gdańska i Wrocławia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)