Trwa ładowanie...
dui7gcg

Zburzą jedną ze swoich siedzib, żeby stworzyć... tymczasowy park

Firma zamierza zburzyć swój charakterystyczny budynek Sony Building w Tokio, w znanej dzielnicy handlowej Ginza. Nastąpi to po zamknięciu budynku w marcu 2017 roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zburzą jedną ze swoich siedzib, żeby stworzyć... tymczasowy park
(Wikimedia Commons)
dui7gcg

Firma zamierza zburzyć swój charakterystyczny budynek Sony Building w Tokio, w znanej dzielnicy handlowej Ginza. Nastąpi to w marcu 201. roku.

Sony Building został otwarty w 196. roku. Odwiedzają go rocznie 4 miliony osób. Ma 5 pięter podziemnych i 8 w górę. Na licznych kondygnacjach siedziby koncernu znajdują się sklepy, tzw. showroomy, restauracje itp. W showroomach można zapoznać się z produktami firmy i np. przetestować je. W firmowym sklepie można nabyć liczne sprzęty Sony (wersje międzynarodowe), pozostałe sklepy oferują m.in. japońskie pamiątki. Piętra z pokojami pokazowymi mają wysokość zaledwie 90 centymetrów.

(fot. Sony)

Na ósmym piętrze chętni mogą zapoznać się ze sprzętem RTV, poobcować z produktami audio i video w najwyższej jakości.

dui7gcg

Sony Building został zaprojektowany przez japońskiego architekta Yoshinobu Ashihara i otwarty 2. kwietnia 1966. Gmach reprezentuje postmodernistyczną architekturę.

Działka po wyburzeniu Sony Building zostanie uprzątnięta i zamieniona w park, który w tym miejscu będzie funkcjonował od 201. do igrzysk olimpijskich w Tokio w 2020 roku.

Władze Sony mają nadzieję, że w tym czasie będą się tu odbywały wydarzenia muzyczne i sportowe.

Pod koniec 202. roku na tym samym placu rozpocznie się budowa nowego obiektu Sony. W ciągu dwóch lat ma powstać tu nowy Sony Building.

słk
WP / PAP

dui7gcg

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

dui7gcg

dui7gcg
Więcej tematów