Zatrzymano podejrzanych o skanowanie naszych kart bankomatowych

Zatrzymano podejrzanych o skanowanie naszych kart bankomatowych

01.04.2009 15:02, aktual.: 01.04.2009 15:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Policjanci z wydziału do walki z
przestępczością gospodarczą zatrzymali w Warszawie dwóch Bułgarów
podejrzewanych o tzw. skimming - wypłacanie pieniędzy z kont
klientów banków za pomocą skanowanych kart do bankomatów - podała
w środę policja.

Funkcjonariusze we wtorek otrzymali informację, że na bankomacie przy ul. Nowy Świat zamontowane są nietypowe elementy. Okazało się, że zainstalowano tam tzw. nakładki, dzięki którym skanowane są karty i sprawcy poznają numery PIN ich posiadaczy.

Obraz
© (fot. sxc.hu)

"Podczas obserwacji funkcjonariusze dostrzegli w pobliskiej restauracji dwóch młodych mężczyzn, którzy cały czas z ogromnym zainteresowaniem patrzyli przez szybę na bankomat po drugiej stronie ulicy. Gdy po kilkunastu minutach wyszli z lokalu i szybkim krokiem ruszyli w stronę ulicy Wareckiej, zostali zatrzymani" - powiedziała PAP Anna Kędzierzawska z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Okazało się, że są to dwaj obywatele Bułgarii: 23-letni Zlatomir T. i 28-letni Martin Z. W ich pokoju hotelowym funkcjonariusze znaleźli m.in. laptopa, elektroniczne urządzenie do odczytywania kart oraz dwie listwy przygotowane do montażu, w tym jedną z zamontowaną kamerą.

Zatrzymani cudzoziemcy zostali aresztowani. "Prowadzący postępowanie policjanci ustalają teraz, od jak dawna cudzoziemcy zajmowali się przestępczym procederem w naszym kraju i ile pieniędzy zdołali wypłacić z kont klientów banków" - poinformowała Kędzierzawska.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)