Trwa ładowanie...
d1ey60n
CHIP
Gadżety

Żarówka LG naprawdę zasługuje na określenie "Smart"

Nie chodzi tylko o obsługę typu włączanie, wyłączanie, przyciemnianie albo rozjaśnianie. Oczywiście to też, ale...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Żarówka LG naprawdę zasługuje na określenie "Smart"
(chip.pl)
d1ey60n

Zacznijmy od tego, że jest to żarówka zbudowana w technologii LED, znacznie oszczędniejsza i wydajniejsza od zwykłych żarówek. Przy 10-watowym poborze prądu daje światło o mocy porównywalnej do żarówki 60-watowej. Ale to jeszcze nic szczególnego.

Wyjątkowe jest co innego –. to, że LG Smart Lamp może być sterowana poprzez smartfona z systemem Android (co najmniej 4.3) lub iOS (co najmniej 6.0). Oprócz włączania, wyłączania czy regulacji natężenia światła, oferuje przy tym kilka naprawdę ciekawych funkcji, które rzeczywiście usprawiedliwiają wykorzystanie słowa Smart (inteligentny) w nazwie.

Należą do nich: budzik świetlny, tryb bezpieczeństwa (żarówka udaje, że ktoś jest w domu) albo świecenie wtedy, gdy ktoś do nas dzwoni. W przypadku obsługi przez Androida, dostępny jest nawet tryb "dyskotekowy", podczas którego światło pulsuje w rytm muzyki. Łączność odbywać się może zarówno poprzez Bluetooth, jak i Wi-Fi.

d1ey60n

Cena LG Smart Lamp (na rynku koreańskim) wynosi niecałe 100 zł, niemniej trudno w tym momencie przewidzieć, ile będzie kosztowała w Polsce i czy będzie dostępna w sprzedaży.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Nowy sposób kradzieży danych przez Wi-Fi"

d1ey60n

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d1ey60n

d1ey60n