Trwa ładowanie...
dvjaqhe

Zaproszenia na uroczystość noblowską - z wirusem

Fałszywe zaproszenia na ceremonię wręczenia Pokojowej Nagrody Nobla, wysyłane pocztą elektroniczną, zawierają wirusa, który może zainfekować komputer odbiorcy - ostrzegli w środę specjaliści do spraw bezpieczeństwa informatycznego
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zaproszenia na uroczystość noblowską - z wirusem
(Gizmodo)
dvjaqhe

Niebezpieczne e-maile, których nadawcy podszywają się pod organizację broniącą praw człowieka Oslo Freedom Forum, zawierają załącznik w formacie PDF. Otwarcie tego dokumentu może spowodować zainstalowanie tzw. trojana, czyli wirusa umożliwiającego hakerom przejęcie kontroli nad komputerem i przechwycenie danych.

(fot. Perry Mastrovito/Thinkstock)
Podziel się

Organizacja Oslo Freedom Forum istnieje, ale nie jest bezpośrednio związana z Pokojową Nagrodą Nobla.

dvjaqhe

Nadawcy podejrzanego e-maila w pierwszym zdaniu zapraszają w języku angielskim adresatów, w imieniu założyciela organizacji Thora Halvorssena, na "uroczystość noblowską w Oslo 1. grudnia" - poinformowali członkowie organizacji zajmującej się bezpieczeństwem informatycznym F-Secure. Według tego źródła, nie wiadomo, kto stoi za atakami.

Pokojowa Nagroda Nobla jest wręczana 1. grudnia w stolicy Norwegii. W tym roku prestiżową nagrodę otrzymał chiński dysydent Liu Xiaobo.

Dwa tygodnie temu celem ataku hakerów padła oficjalna strona Pokojowej Nagrody Nobla www.nobelpeaceprize.org.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


dvjaqhe

dvjaqhe
dvjaqhe