Zanim pojedziesz w góry - internetowe szkolenie GOPR

Zanim pojedziesz w góry - internetowe szkolenie GOPR

Zanim pojedziesz w góry - internetowe szkolenie GOPR
14.12.2009 10:56

Od 16 grudnia pasjonaci narciarstwa i wielbiciele turystyki górskiej będą
mogli, dzięki internetowemu szkoleniu, przypomnieć sobie m.in. jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy i co warto zabrać na wycieczkę.

W środę Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (GOPR) i Polska Fundacja im. Roberta Schumana zainaugurują działanie nowego, multimedialnego serwisu szkoleniowego "Bezpieczne Góry".

Szkolenie w internecie poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy. Pokażą m.in. jak przygotować się do wyprawy, jak udzielać pierwszej pomocy. Poradzą, co warto wziąć na wycieczkę, jak się ubrać czy jak nie zgubić się w górach. Uczestnicy dowiedzą się także, jak wezwać pomoc oraz jak dobrać sprzęt narciarski i turystyczny. Szkolenie wzbogacone będzie m.in. o filmy i fotografie.

Obraz

Każdego roku w polskich górach dochodzi do kilkunastu śmiertelnych wypadków. W ubiegłym roku GOPR przeprowadziło łącznie ponad 4 tys. wypraw, akcji i interwencji ratunkowych.

Wielu tragicznych zdarzeń, jak podkreślają inicjatorzy akcji, udałoby się uniknąć, gdyby osoby wychodzące w góry były do tego odpowiednio przygotowane i wiedziały, jak ratować poszkodowanych.

Najczęściej wśród powodów wypadków w górach wskazywany jest brak wyobraźni, brawura, lekkomyślność i nieprzygotowanie do eskapady.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)