Trwa ładowanie...
dbj6a92
Giznet.pl

Zamień zdjęcia z wakacji w koszmar sieci neuronowej Google

W połowie czerwca Google ostatecznie odpowiedziało twierdząco na pytanie o to, czy androidy śnią o elektrycznych owcach. Choć w przypadku sieci neuronowej Mountain View są to raczej owce niepokojąco przypominające psy. A teraz każdy może zamienić własne zdjęcia na surrealistyczne obrazy, tworzone przez sieć neuronową Google.
Share
Zamień zdjęcia z wakacji w koszmar sieci neuronowej Google
Źródło: giznet.pl
dbj6a92

W ramach jednego z eksperymentów, Google nauczyło swoją sieć neuronową malować obrazy. Efektem są psychodeliczne twory, które każą się zastanowić, czy badania nad sztuczną inteligencją rzeczywiście są dobrym pomysłem. A przynajmniej tak to wygląda, jeśli ocenia się tylko „artystyczną” cześć dzieła. Dla naukowców Google zajmujących się tematyką sztucznej inteligencji to jednak tylko efekt uboczny interesującego eksperymentu.

Ten aspekt zaciekawił miliony ludzi na całym świecie. Do tego stopnia, że po tym, jak Google postanowiło podzielić się częścią kodu stworzonego na potrzeby tego projektu, dość szybko pojawiła się aplikacja, dzięki której każdy może przyprawić własne zdjęcia szczyptą surrealizmu wprost z laboratoriów Google.

Aplikacja ta nazywa się Dreamscope i jest swego rodzaju "Instagramem po środkach zmieniających świadomość". W jej ramach oddano do dyspozycji użytkowników 19 różnych filtrów, więc wystarczy wczytać zdjęcie, wybrać sposób, w jaki ma zostać zmienione i voilà, można podziwiać własne surrealistyczne obrazy.

dbj6a92

Zobacz także: Tak wyglądał pierwszy wypadek samochodu Google, w którym ucierpieli ludzie

Polecamy na stronach Giznet.pl: Zamień zdjęcia z wakacji na koszmar sieci neruonowej

dbj6a92

Podziel się opinią

Share
dbj6a92
dbj6a92
Więcej tematów