Trwa ładowanie...
d2cycq1

Zachód słońca na innej planecie? NASA pokazała, jak to wygląda [Zobacz wideo]

Nagranie NASA przedstawia piękno zachodów słońca na innych planetach. Krótkie wideo pozwala na chwilę przenieść się do zupełnie innego świata i zobaczyć, w jaki sposób słońce znika za horyzontem m.in. Marsa, Wenus, Urana, Saturna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
NASA pokazała niesamowite zachody słońca.
NASA pokazała niesamowite zachody słońca. (YouTube.com)
d2cycq1

NASA opublikowała nagranie, które udowadnia, że zachody słońca mogą być naprawdę bardzo różne. Gdybyśmy obserwowali je na Uranie, wówczas patrzylibyśmy na bogatą paletę odcieni błękitu i turkusu.

NASA pokazuje zachody słońca na innych planetach

- Ten niebiesko-zielony kolor powstaje za sprawą interakcji światła słonecznego z atmosferą planety – informuje NASA.

d2cycq1

Równie ciekawe barwy można zaobserwować na Marsie czy Wenus. Całe nagranie powstało za sprawą planetologa Geronimo Villanuevy, który zajmuje się m.in. tworzeniem symulacji i modelowaniem atmosfery Urana. Robi to na wypadek, gdyby NASA postanowiła kiedyś dokładnie zbadać atmosferę lodowego olbrzyma. Villanueva przetestował technologię modelowania komputerowego, tworząc zachody słońca.

Efekty jego pracy możemy zobaczyć w postaci dwóch filmów. Jeden z nich pokazuje niebo, a oglądający mają wrażenie, jakby patrzyli przez obiektyw aparatu. Drugie nagranie pokazuje zachody w taki sposób, że można poczuć się, jak na powierzchni innej planety.

d2cycq1

Podziel się opinią

Share

d2cycq1

d2cycq1
Więcej tematów