Zabezpieczamy iPhone’a przed wirusami

Zabezpieczamy iPhone’a przed wirusami

Zabezpieczamy iPhone’a przed wirusami
Źródło zdjęć: © iPhoneBlog.pl
24.11.2009 15:04, aktualizacja: 24.11.2009 15:20

Jeżeli Twój iPhone został poddany kuracji jailbreakowej, a jednocześnie używasz Open SSH, możesz być zagrożony wirusami. Niestety każdy iPhone posiada fabrycznie wbudowane jedno i to samo hasło dla superadministratora, czyli “roota”, oraz użytkownika “mobile”.

Apple wie doskonale, że użytkownicy iPhone’ów są notorycznie zarażani wirusami jednak twierdzi, że dotyczy to jedynie “użytkowników świadomie hackujących swoje telefony”. Według firmy z Cupertino, jailbreakowcy po prostu dostają to na co zasłużyli, czyli swego rodzaju nauczkę za łamanie prawa. Szansa, że Apple przejmie się tym problemem jest więc naprawde niewielka.

Pomożemy jednak Wam bronić się przed wirusami rozprzestrzenianymi drogą Open SSH. Instrukcje krok po kroku w dalszej części newsa.

  1. Pamiętaj, instrukcja dotyczy jedynie iPhone’ów po jailbreaku, które posiadają zainstalowane Open SSH.
  2. Rozpocznij instalując MobileTerminal przez Cydię (alternatywnie, możesz zalogować się przez SSH z Terminal.app lub komputer PC wyposażony w Cygwin).
  3. Wpisz “login”, zostaniesz poproszony o nazwę użytkownika, która powinna brzmieć “root”. Jako hasło wpisz “alpine”.
  4. Wpisz “passwd” i wciśnij return. Zostaniesz poproszony o wpisanie nowego hasła. Wciśnij return i wpisz ponownie nowe hasło.Powtórz całą operację dla kolejnego użytkownika, zamieniając “root” w kroku trzecim na “mobile”. Hasła dla obu użytkowników mogą być takie same
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)