Trwa ładowanie...

Zabawka dla bogaczy od Astona Martina. Tym razem nie samochód, a ekskluzywna łódź podwodna

Dla tych, którzy lubią podróżować z klasą i mają wolne 3-4 mln dolarów, Aston Martin szykują nie lada gratkę. Firmy rozpoczęły współpracę nad ekskluzywną łodzią podwodną.

Share
Zabawka dla bogaczy od Astona Martina. Tym razem nie samochód, a ekskluzywna łódź podwodna
Źródło: Project Neptune
d3sexdr

Project Neptune, bo tak nazywa się wspólny projekt Astona Martina i Triton Submarines, bazuje na sprawdzonym i uznanym Tritonie 3300/3. To trzyosobowa łódź, która może zanurzyć się na głębokość tysiąca metrów.

Neptun z logo Astona Martina będzie mocno nawiązywał do samochodów brytyjskiej marki. Z pierwszych grafik przyszłej łodzi można wywnioskować, że nie będzie to tylko ekskluzywne wnętrze. Także kadłub Neptuna różni się znacznie od Trytona 3300/3. Jest smuklejszy, widać na nim elementy przypominające skrzydła aerodynamiczne oraz węglowy spoiler na szczycie łodzi. Można się jednak spodziewać, że główny ciężar produkcji łodzi spadnie na inżynierów z Triton Submerines.

Triton Submarines
Źródło: Triton Submarines

Są oni mistrzami w swoim fachu, co potwierdza historia dokonań ich łodzi. Wspomniany Triton 3300/3, oprócz rozrywki dla obrzydliwie bogatych, bierze często udział w wyprawach naukowych, eksploracyjnych i dokumentalnych. Łodzie te mają na swoim koncie między innymi.: filmowanie filmu dokumentalnego dla BBC z Davidem Attenborough na Wielkiej Rafie Koralowej u wybrzeży Australii, badanie wraków okrętów w pobliżu Wysp Marashalla, filmowanie kałamarnic olbrzymich nieopodal Japonii czy nurkowanie na wrakach Morza Śródziemnego.

Project Neptune
Źródło: Project Neptune

Projekt Neptun będzie jednak znacznie różnił się od Tritona 3300/3. W oświadczeniu firmy możemy przeczytać, że będzie zanurzał się "jedynie" na 500 metrów. Z kolei dzięki zmianom poprawiającym hydrodynamikę łodzi będzie ona szybsza od Tritona 3300/3, na którym bazuje. Wszystkiego ma dopełnić ekstrawaganckie wnętrze, które jest nieodzowne dla Astona Martina.

Łódź ma zostać zaprezentowana pod koniec 2018 roku. Na razie nie znana jest ostateczna Cena Neptuna, można jednak przypuszczać, że chętni będą musieli zapłacić za niego sporo więcej niż 3 mln dolarów jakie musieliby wyłożyć na "podstawową wersję" Tritona 3300/3.

d3sexdr

Podziel się opinią

Share
d3sexdr
d3sexdr
Więcej tematów