Za trzy miesiące Galaxy Note 4 będzie DUŻO tańszy!

Za trzy miesiące Galaxy Note 4 będzie DUŻO tańszy!12.09.2014 09:12
Za trzy miesiące Galaxy Note 4 będzie DUŻO tańszy!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Cena zaprezentowanego na początku miesiąca smartfona Samsung Galaxy Note 4 znacząco spadnie w ciągu pierwszego kwartału od wprowadzenia go na rynek ? prognozuje porównywarka cen idealo.pl.

Prezentacja najnowszego modelu z serii Galaxy Note odbyła się w ramach konferencji "Unpacked 2014 Episode 2" na tegorocznych targach elektroniki użytkowej IFA w Berlinie. Na podstawie obszernych danych zgromadzonych przez międzynarodową porównywarkę cen idealo już teraz spodziewany jest znaczny spadek ceny nowego phabletu Samsunga. Prognoza cenowa urządzenia opiera się na analizie cen poprzednich modeli z serii Galaxy Note.

Na podstawie uzyskanych w analizie danych można zaobserwować coraz wyraźniejszy spadek cen poszczególnych produktów z serii Galaxy Note z każdym kolejnym modelem. Podczas gdy cena pierwszego smartfona z tej serii wynosiła w ciągu pierwszych trzech miesięcy od rozpoczęcia sprzedaży jeszcze 92% ceny początkowej, jego bezpośredni następca po upływie tego samego czasu wart był już tylko 87% swojej ceny wyjściowej. Cena Galaxy Note 3 spadła jeszcze wyraźniej: po upływie kwartału od premiery urządzenia jego cena wynosiła zaledwie 75% ceny początkowej.

Analiza idealo wskazuje przy tym także na inny trend: podczas gdy cena pierwszego modelu Galaxy Note przez dłuższy czas utrzymywała się na stosunkowo stałym poziomie, w przypadku dwóch kolejnych modeli zaobserwować można gwałtowny spadek ceny w ciągu trzeciego miesiąca po rozpoczęciu sprzedaży.

Podobny rozwój ceny można było zaobserwować w przypadku wcześniejszej prognozy cenowej, jaką idealo przeprowadziło dla smartfonów z serii Samsung Galaxy S. W badaniach tych przewidziany został 25-procentowy spadek ceny po upływie trzech miesięcy od wprowadzenia modelu Galaxy S5. Ponowna analiza wykazała faktyczny spadek ceny o jedną czwartą ceny wyjściowej ? nawet jeśli w okresie o miesiąc dłuższym, niż zakładano.

Opierając się na przedstawionej powyżej analizie rozwoju cen można prognozować, że nowy Samsung Galaxy Note 4 już 3 miesiące po zapowiadanym rozpoczęciu sprzedaży kosztować może aż o 34% mniej od swojej ceny początkowej. Po roku od premiery natomiast spodziewany jest spadek ceny aż o blisko połowę (44%).

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Uwaga, wyciekło 5 milionów haseł użytkowników Gmail

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)