Trwa ładowanie...
d4ey7c4
CHIP

Z Windows 7 na Windows 10? Niechętnie...

Najogólniej rzecz ujmując, Microsoft ma się z czego cieszyć ? ludzie na całym świecie chętnie zaczynają używać jego najnowszego systemu operacyjnego ? Windows 10. Ale...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Z Windows 7 na Windows 10? Niechętnie...
(chip.pl)
d4ey7c4

Na początku małe zastrzeżenie - opieramy się na statystykach firmy StatCounter, bazujących na sprawdzaniu systemów operacyjnych komputerów łączących się z serwerami internetowymi. Nawet w dzisiejszych czasach nie są to zatem statystyki pełne, ale generalnie dobrze odwzorowują one sytuację rynkową, zwłaszcza w przypadku nowszych komputerów.

Według nich w tygodniu między 3 a 9 sierpnia 2015 roku Windows 10 osiągnął udziały w rynku na poziomie 3,55 procenta. To duży pozytywny skok w porównaniu do wcześniejszego tygodnia z udziałami na poziomie 1,36 procenta. Microsoft ma się z czego cieszyć.

Warto jednak zbadać, z jakich systemów operacyjnych użytkownicy rezygnują najchętniej, przesiadając się na Windows 10. Odpowiedź jest prosta - w tym samym badanym tygodniu największy spadek udziałów zanotował Windows 8.1 - z 16,45 procenta do 14,93 procenta. Jego użytkownicy to więc osoby, które najmocniej zorientowane są na podążanie za nowościami, albo też... najbardziej niezadowolone ze swojego obecnego systemu operacyjnego.

d4ey7c4

W przypadku Windows 8 również zanotowany został spadek udziałów, jednak nieznaczny: z 3,6 procenta na 3,46. To jednak w ogóle niezbyt popularny obecnie system operacyjny, czego absolutnie nie można powiedzieć o Windows 7. W jego przypadku też zanotowano wprawdzie spadek udziałów: z 54,41 procenta na 53,80 procenta, ale jednak - zwłaszcza w kontekście bardzo dużych udziałów - dość nieznaczny.

Wygląda na to, że użytkownicy Windows 7 wcale nie pchają się aż tak bardzo do przesiadki na najnowszy system Microsoftu, choć niewątpliwie ta tendencja jest widoczna i będzie się pogłębiała.

A Windows XP? Taka tam ciekawostka - jego udziały w rynku zmieniły się w ostatnim tygodniu zaledwie o 0,02 procent, ale... na plus.

Zobacz także: Tani Windows Phone z fajnym bonusem

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Poznajcie najmłodszego e-sportowca, który właśnie został milionerem

d4ey7c4

Podziel się opinią

Share

d4ey7c4

d4ey7c4
Więcej tematów