Trwa ładowanie...

Z hodowli w Czechach uciekł krokodyl. Policja zakończyła poszukiwania

Z hodowli w czeskiej Ostrawie uciekł w sobotę krokodyl. Po jego zniknięciu pojawiły się obawy, że mógł popłynął Odrą w dół - wówczas znalazłby się na terytorium Polski. Czeska policja poinformowała, że gad właśnie się odnalazł.

Share
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Źródło: Getty Images, fot: DEA , G.SIOEN
d4lo0e8

O sprawie pisała "Nowa Trybuna Opolska". Jak czytamy, krokodyl o wdzięcznym imieniu Mireczek ma około metra długości, a właściciel poinformował policję o jego ucieczce dopiero dwa dni po zdarzeniu. Patrole przeczesywały tereny zielone w mieście i okolicach. Biolog, który pomaga funkcjonariuszom podkreślał, że gad będzie szukał cieków wodnych i zacienionych miejsc.

Krokodyl został odnaleziony

Rzeczniczka policji w Ostrawie Eva Michalíková informowała, że gad jest młody i zwinny oraz że jest w stanie łapać koty i mniejsze psy. "Ze względu na to, że zwierzę było bez jedzenia od dwóch dni, może być niebezpieczne dla społeczeństwa" – powiedziała Michalíková cytowana przez "Nową Trybunę Opolską". Dodała, że w akcji poszukiwawczej bierze udział ponad 20 policjantów i 10 strażaków miejskich.

Dom hodowcy krokodyla znajduje się nieopodal rzeki Ostravicy, która kilka kilometrów dalej wpada do Odry. To ok. 10 km od granicy z Polską. Stąd pojawiły się obawy, że gad mógł popłynąć Odrą w dół. Znalazłby się wtedy w Polsce na terenie Opolszczyzny.

Mieszkańcy Ostrawy byli informowani o ucieczce krokodyla. Służby apelowały, aby w przypadku natknięcia się na zwierzę nie podejmować samodzielnych prób jego schwytania. W tej sytuacji należy poinformować policję, dzwoniąc na numer alarmowy.

d4lo0e8

Czeska policja poinformowała właśnie, że zwierzę zostało odnalezione. Okazało się, że krokodyl nie przekroczył granicy - natrafiono na niego w piwnicy właściciela.

Michalíková zapowiedziała postępowanie, które ma wyjaśnić w jakich warunkach był trzymany krokodyl, w jaki sposób uciekł oraz dlaczego jego właściciel zgłosił ten fakt dopiero po dwóch dniach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4lo0e8

Podziel się opinią

Share
d4lo0e8
d4lo0e8
Więcej tematów