Trwa ładowanie...

YouTube szykuje zmiany. Dotkną młodszych użytkowników serwisu

Google poinformował o wprowadzeniu na YouTube testowej wersji nowego konta w serwisie. Dzięki niemu rodzice będą mieli możliwość nadzorowania i kontrolowania treści oglądanych przez ich nastoletnie dzieci.
Share
YouTube
YouTubeŹródło: Pixabay
d30stcs

Google od początku zaznaczał, że treści publikowane w serwisie są przeznaczone dla widzów powyżej 13. roku życia, ale zachęcał również, by dorośli wraz z dziećmi oglądali znajdujące się na YouTubie treści. Dla młodszych widzów został stworzony YouTube Kids.

Nowa platforma nie jest idealnym rozwiązaniem, ale sprawdza się w przypadku młodszych dzieci. Jednak Google zauważył, że rodzice starszych dzieci i nastolatków zgłaszają problemy z filtrowaniem treści dla swoich pociech. Nowe rozwiązanie ma w tym pomóc.

- W najbliższych miesiącach wprowadzimy nowe rozwiązanie w wersji beta, dzięki któremu rodzice będą mogli umożliwić dzieciom korzystanie z YouTube za pomocą nadzorowanego konta Google - zaznacza firma w komunikacie, wspominając, że nad nowym rozwiązaniem współpracuje zarówno z ekspertami, jak i rodzicami.

Nowe funkcje na YouTube

W ramach nowego projektu pojawią się trzy różne filtry treści na YouTube, którymi zarządzać będą rodzice.

  • Odkrywaj - opcja dla starszych dzieci (powyżej 9 lat), dla których YT Kids nie wystarcza; pojawią się tam logi, tutoriale, filmy o grach, klipy muzyczne, wiadomości i treści edukacyjne;
  • Zobacz więcej - treści dla widzów powyżej 13. roku życia, które dodatkowo pozwoli na oglądanie streamów z tych samych kategorii co opcja "Odkrywaj";
  • Większość treści na YouTube - skierowana do starszych nastolatków zawiera, jak wskazuje nazwa, większość treści dostępnych w serwisie, poza tymi poruszającymi wrażliwe tematy.
d30stcs

Zobacz: 10 porad bezpiecznego korzystania z internetu [Wideo]

Zgodnie z zapowiedzią Google szykuje również kilka opcji dodatkowego zarządzania treścią oglądaną przez dzieci, z których mogą korzystać rodzice. Wśród nich znajdzie się np. zarządzanie historią oglądania oraz wyszukiwania.

Rodzice będą mogli również korzystać z narzędzi dostępnych przez Family Link, czyli np. limitować czas spędzany przed ekranem. Z czasem planowane są bardziej rozbudowane narzędzia kontroli rodzicielskiej. Dużym plusem będzie też wyłączenie przez Google spersonalizowanych reklam oraz ich niektórych kategorii.

Na razie nowe funkcje kontroli są dostępne jedynie w wersji beta (również w Polsce). O tym, czy po zakończeniu testów, funkcja będzie dostępna w naszym kraju, Google będzie jeszcze informować.

Pobierz aplikację YouTube lub YouTube Kids z naszego katalogu oprogramowania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d30stcs

Podziel się opinią

Share
d30stcs
d30stcs
Więcej tematów