Trwa ładowanie...
holderName
CHIP

YouTube ma nową szefową

Susan Wojcicki, która dotychczas pełniła funkcje SVP (czyli senior vice-president, czyli starszy wiceszef) działu reklamy w samym Google została przeniesiona do YouTube. W skrócie: YouTube ma nowego szefa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
YouTube ma nową szefową
(Materiały prasowe)
holderName

Jeśli ktoś pamięta wczesną historię firmy Google, z pewnością kojarzy nazwisko Susan Wójcicki. Była szesnastym pracownikiem Google'a i to właśnie w jej garażu, w Menlo Park przez jakiś czas swoją siedzibę miała firma założona przez Sergeya Brina i Larry'ego Page'a.

Promocja pani Wojcicki wygląda jak część restrukturyzacji kadry decyzyjnej w Google'u. Salar Kamangar (dziewiąty, licząc chronologicznie pracownik Google'a), który zajmował się YouTube od 201. roku (wtedy to współzałożyciel YouTube, Chad Hurley opuścił Google), wkrótce ma otrzymać nowe obowiązki.

Ten ruch rozwiązuje kilka problemów z zarządzaniem strukturami giganta z Mountain View. Do tej pory Wojcicki dzieliła swoje obowiązki z Sridhar Ramaswamy. Dzięki "odziedziczeniu" YouTube przez Susan Wojcicki, Ramaswamy otrzyma wolną rekę, jeśli chodzi o dział reklamy.

Jak dotąd nie wiadomo, co planuje nowa szefowa YouTube. Mamy jednak wrażenie, że już wkrótce na naszym ulubionym portalu z filmami o kotach pojawi się trochę więcej reklam.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "NTTablet 997: Ekstra parametry za 850 złotych"

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName
Więcej tematów