YouTube chroni prawa autorskie

17.10.2007 10:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wczoraj przedstawiciele Google zaprezentowali narzędzie mające chronić prawa autorskie na YouTube. Materiały wideo, których prawowitymi właścicielami są np. wytwórnie filmowe, będą natychmiast usuwane z serwisu.

Nowe narzędzie tzw. Video Identification, na razie działa w wersji beta, ma być kolejnym krokiem Google, który udowodni wytwórniom i producentom, że YouTube walczy z piractwem. Od kilku miesięcy trwa konflikt - http://www.internetstandard.pl/news/119698.html pomiędzy Google i Viacom, który chce 1 mld USD odszkodowania za nielegalne wykorzystywanie materiałów wytwórni na YouTube.

Wprowadzony właśnie system antypiracki zapowiadany był już od kilku miesięcy. Działa on na zasadzie porównywanie wgrywanych filmów wideo z oryginalnymi materiałami otrzymanymi od wytwórni.

Time Warner, Disney i CBS, które współpracowały z Google w testowaniu nowego systemu, zamieściły cyfrowe kopie swoich materiałów. Nie mogą one jednak być dowolnie rozpowszechniane, ponieważ system automatycznie wykryje nielegalne wykorzystywanie wideo.

Właściciele praw autorskich mogą zdecydować się także na umieszczanie na swoich filmach reklam, a przychody z tego tytułu zostaną podzieloną pomiędzy nimi a Google. _ - System pozwoli właścicielom praw autorskich zidentyfikować swoje materiały na YouTube. Będę oni sami mogli zdecydować co chcą zrobić ze swoimi wideo: czy je zablokować, czy promować, czy zarabiać na nich- _ czytamy na oficjalnym - http://googleblog.blogspot.com/2007/10/latest-content-id-tool-for-youtube.html blogu Google.

Ponadto, Google poinformował, że maksymalna długość zamieszczanych na YouTube filmów nie może przekroczyć 10 minut.

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)