Trwa ładowanie...
holderName
holderName
CHIP

XNF: wirtualna waluta zabezpieczona w realnym złocie

Walutę o nazwie NoFiatCoin (XNF) wyróżnia to, że będzie ona posiadała zabezpieczenie w postaci określonych ilości metali szlachetnych: srebra i złota.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
holderName
 (fot. Fotolia)
((fot. Fotolia))

Jak wyjaśnia Robert Reyes, twórca nowej waluty, około 1/3 wartości wprowadzanych do obiegu "monet" będzie miała zabezpieczenie w prawdziwych złotych lub srebrnych monetach. Dlatego nawet gdyby cały rynek wirtualnych finansów rozłożyłby się totalnie, właściciele tej waluty nie pozostaną totalnie na lodzie. Wciąż posiadać będą monety wykonane z metali szlachetnych, które zachowają swoją wartość. To gwarancja stabilności, której nie oferują inne wirtualne waluty, takie chociażby jak bitcoin.

Operacje płatnicze w nowej walucie mogą być wykonywane przez system płatnościowy Ripple. Wystarczy stworzyć odpowiedni portfel i zakupić walutę XNF, używając dolarów (za pośrednictwem BitStampa). Posiadacze nowej waluty mogą ją również zamieniać na bitcoiny –. również poprzez system Ripple.

holderName

Można powiedzieć, że waluta XNF nawiązuje w jakimś stopniu do wprowadzonego w 199. roku rozwiązania o nazwie E-gold, służącego do szybkiego handlu złotem. I zamkniętego w 2009 roku z powodu problemów prawnych. XNF chce być nową wersją E-gold, wygodniejszą i bardziej godną zaufania. Siedziba firmy znajduje się w Niemczech z powodu wygodniejszych regulacji finansowych w porównaniu do rynku amerykańskiego. Można zatem powiedzieć, że XNF jest wirtualną walutą niemiecką.

Ciekawe, czy w tym przypadku również sprawdzi się powiedzenie, że jak Niemcy coś robią, to porządnie.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Fatalne zakończenie studniówki – dziewczyny wydalone ze szkoły. Brzmi znajomo?"

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName
Więcej tematów