Trwa ładowanie...
dzb8pku

Xiaomi stworzyło walizkę z czytnikiem linii papilarnych

Chiński producent smarfonów zaprezentował swoją firmową walizkę 90 Minutes Smart Unlock Suitcase. Specyficzną cechą walizki jest skaner odcisku palca, zamieszczony na kłódce. Niezwykły wynalazek już trafił do sprzedaży.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyjątkowa walizka z czytnikiem linii papilarnych
Wyjątkowa walizka z czytnikiem linii papilarnych (Picture Lights)
dzb8pku

Zwykle raczej kojarzymy Xiaomi ze znacznie tańszymi od innych gigantów smartfonami, jednak nie każdy wie, że firma ma o wiele więcej działów produkcji. Jedną ze spółek Xiaomi jest marka 90 Points, która skupia się na wyprodukowaniu walizek podróżniczych, plecaków, "inteligentnych” butów oraz odzieży. Wśród niezwykłych pomysłów firmy są między innymi buty sportowe 90 Minutes Ultra Smart Sports Footwear, które sprawdzają i przechowywają dane dotyczące odległości, prędkości ruchów oraz spalanie kalorii W tym roku została też zapowiedziana walizka-robot, a ostatnio przedstawiona była walizka z czytnikiem linii papilarnych 90 Minutes Smart Unlock Suitcase.

GizmoChina

Technologia sensora linii papilarnych została opracowana przez szwedzką firmę FPC. Skaner może "zapamiętać” do pięciu różnych odcisków palców. Technologia zasilana jest dwoma bateriami AA i może działać do sześciu miesięcy, zanim będzie potrzebna wymiana baterii. W sytuacjach nieprzewidywalnych skaner może być ładowany tymczasowo za pomocą portu USB.

GizmoChina

Korpus walizki został zrobiony z materiału Makrolon PC, natomiast rama wykonana jest z poszerzonego stopu aluminium. Uchwyt jest w stanie ciągnąć ciężar o wadze do 14 kg. The 90 Minutes Smart Unlock Suitcase jest przedstawiony w trzech kolorach: żółtym, ciemnozielonym oraz czarnym. Jej cena nie jest zbyt wysoka – w chińskim sklepie ona kosztuje 146 dolarów, czyli około 540 złotych.

dzb8pku

Podziel się opinią

Share

dzb8pku

dzb8pku
Więcej tematów