Trwa ładowanie...
ycipk-29ohhs

Wytrzymałe smartfony. Sprzęt odporny na przemoczenie i pył

Delikatny wyświetlacz przykryty ochronnym szkiełkiem, podatna na zarysowania obudowa i odkryte gniazda ładowarki oraz wyjście jack – większość nowoczesnych smartfonów ma swoją piętę achillesową. Praca w trudnych warunkach wymaga jednak specjalnego podejścia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wytrzymałe smartfony czasem wyglądają bardzo niepozornie
Wytrzymałe smartfony czasem wyglądają bardzo niepozornie (Shutterstock.com)
ycipk-29ohhs

Wybierając telefon komórkowy, warto postawić na sprzęt, który jest odporny na kurz i przemoczenie. W ten sposób możesz mieć pewność, że telefon nie odmówi posłuszeństwa w krytycznym momencie.

Telefon do prac w każdych warunkach

ycipk-29ohhs

Aby ocenić, czy smartfon jest odpowiednio szczelny, nie wystarczy pobieżny rzut oka. Obudowa, która wygląda na solidną, może w rzeczywistości zdać się na niewiele więcej niż ta montowana w klasycznych smartfonach. Dlatego przed zakupem warto dokładnie obejrzeć wybrany model i sprawdzić, z jakich materiałów został wykonany.

Większość wodoszczelnych telefonów jest wyposażona w silikonowe uszczelki, które kryją się wewnątrz obudowy. Większość tego typu modeli wyposażona jest w dodatkowe gumowe wkładki zakrywające porty i miejsca na karty. Można również spotkać modele, które wyposażono w dodatkowe gumowe ochraniacze na rogach, których zadaniem jest zabezpieczenie sprzętu przed uszkodzeniem podczas upadku.

ycipk-29ohhs

Normy wodoszczelności

Każdy wodoszczelny telefon ma przypisany parametr IP. Za nim znajdują się dwie cyfry. Pierwsza z nich oznacza stopień ochrony przed pyłem, druga przed wodą. Im większe będą cyfry, tym smartfon lepiej poradzi sobie z zagrożeniami. Przykładowo dobre wodo- i pyłoszczelne smartfony mają oznaczenie IP67 oraz IP68.

iStock.com
Podziel się

Wartość IP67 to absolutne minimum, które należy brać pod uwagę. Tego typu smartfony są całkowicie pyłoszczelne, a dodatkowo odporne na trzydziestominutowe zanurzenie w wodzie na głębokość około jednego metra. Z kolei smartfony IP68 są o wiele bardziej wytrzymałe, a jego możliwości zawsze powinny być podawane przez producenta sprzętu. Na rynku można spotkać również smartfony IP69, jednak są to wyjątkowo rzadkie modele.

ycipk-29ohhs

Pamiętaj oczywiście, że aby smartfon był zabezpieczony przed zgubnym działaniem wody, wszystkie uszczelki powinny być należycie domknięte. Dlatego po wyjęciu smartfona z kieszeni, upewnij się, że wszystko jest prawidłowo zabezpieczone.

Telefon czy smartfon

Nowoczesne smartfony wodoszczelne to nie tylko dobre rozwiązanie dla osób pracujących w trudnych warunkach, ale również gratka dla fanów technologii. Nie wszystkie urządzenia mają ekran wielkości znaczka pocztowego i zaledwie kilka podstawowych funkcji. Nowoczesne smartfony wyposażone są w intuicyjny system operacyjny, który pozwala na zainstalowanie setek istotnych aplikacji, aparat robiący dobrej jakości zdjęcia oraz pojemną baterię, która po jednym ładowaniu wystarczy na wiele dni.

ycipk-29ohhs

Jeżeli zdarzyło ci się upuścić zwykłego smartfona do wody, to już wiesz, że taka przygoda jest dla niego wyrokiem śmierci. Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale równie niebezpieczna może być dla nich niska temperatura. Dlatego warto zainwestować w model, którego bateria dodatkowo chroniona jest przed zgubnym działaniem mrozu. Nie obawiaj się, że w okresie zimowym bateria drastycznie szybko się rozładuje.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-29ohhs

ycipk-29ohhs
ycipk-29ohhs