Wysyp nowych drukarek i skanerów Canon

Wysyp nowych drukarek i skanerów Canon20.08.2014 11:25
Wysyp nowych drukarek i skanerów Canon
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Canon poszerzył linię drukarek domowych Pixma o pięć nowych urządzeń - cztery wielofunkcyjne modele atramentowe Pixma MG2950, MG5650, MG6650, MG7550 oraz jeden model przenośny Pixma iP110. Obok nich swój debiut mają także dwa skanery serii CanoScan - LiDE 120 i LiDE 220.

Nowością w zaprezentowanych drukarkach jest integracja z technologią NFC. Aplikacja Touch & Print umożliwia użytkownikom skanowanie i drukowanie z wykorzytaniem standardu NFC –. wystarczy zbliżyć kompatybilne urządzenie mobilne do drukarki.

Canon zaktualizował także oprogramowanie Cloud Link, które pozwala na łatwiejszą obsługę fotografii i dokumentów w chmurze. Aplikacja oferuje teraz dostęp do Google Drive i OneDrive, a także serwisów społecznościowych takich jak Facebook, Evernote, Drop Box czy Twitter. Oznacza to, że możliwe jest skanowanie bezpośrednio do wirtualnego dysku, także bezpośrednio z poziomu urządzenia przenośnego. Dodatkowo, dla urządzeń PIXMA MG5650. MG6650 i MG7550 producent wprowadził nową funkcję skanowania do poczty e-mail.

Pixma MG7550

Drukarka MG755. to następca modelu MG7150. Jest to 6-atramentowa drukarka fotograficzna wyposażona w dotykowy wyświetlacz o przekątnej 8,8 cm. Dotykowe sterowanie, łączność Wi-Fi oraz Ethernet pozwala na zarządzanie drukiem i procesem skanowania na urządzeniach mobilnych poprzez chmurę lub łączność NFC.

Dzięki systemowi sześciu pojedynczych atramentów (czarny, czarny barwnikowy, cyjan, magenta, żółty i szary) drukarka tworzy wydruki o płynnej gradacji. Wydruki tworzone są w rozdzielczości 9600dpi.kompaktowe urządzenie.

MG665. i MG5650

Urządzenia MG665. i MG5650 wyposażono w system pięciu oddzielnych atramentów. Dzięki łączności Wi-Fi nowe urządzenia oferują szeroki zakres funkcji bezprzewodowego drukowania, od zgodności z aplikacją Printing Solutions na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android, po możliwość bezpośredniego drukowania z aparatów obsługujących Wi-Fi. Ponadto urządzenia zapewniają wsparcie platform AirPrint oraz Google Cloud Print.

Drukarka MG665. posiada dotykowy wyświetlacz TFT o przekątnej 7,5 cm, a model MG5650 – 6,2 cm. Dodatkowo, obsługa standardu łączeności NFC w modelu MG6650 ułatwia komunikację ze smartfonem czy tabletem.

Pixma MG2950

Wyposażone w łączność Wi-Fi, kompaktowe urządzenie PIXMA MG295. oferuje możliwości druku, skanowania i kopiowania. MG2950 pozwala użytkownikom bezpośrednio łączyć się, drukować i skanować z szerokiej gamy urządzeń mobilnych oraz zasobów w chmurze dzięki Cloud Link. MG2950 pracuje także w trybie AP (Access Point), który umożliwia bezpośrednie łączenie z urządzeniem bez konieczności dostępu do Internetu.

Drukowanie w podróży: Pixma iP110

Pixma iP11. to lekka, smukła i przenośna drukarka jednofunkcyjna. Urządzenie oferuje szereg opcji łączności, takich jak Wi-Fi czy drukowanie z chmury, które są kompatybilne z platformą Google Cloud Print i Apple Air Print. Drukarka umożliwia drukowanie w rozdzielczości 9600dpi z prędkością 5,8 obrazów/min w trybie kolorowym i 9 obrazów/min w trybie monochromatycznym oraz drukuje zdjęcia w formacie pocztówkowym w ok. 51 sekund.

Skanery

Wraz z rozszerzeniem nowej serii drukarek Canon zaprezentował także dwa nowe modele skanerów CanoScan: LiDE 12. i LiDE 220.

CanoScan LiDE 12. dzięki czujnikowi obrazu CIS, zapewnia wysoką rozdzielczość skanowania na poziomie 2400x4800 dpi i umożliwia przetwarzanie formatu A4 o rozdzielczości 300dpi w 16 sekund.

CanoScan LiDE 22. został wyposażony w dodatkowy, piąty przycisk EZ, który umożliwia tworzenie wielostronnicowych dokumentów PDF bez konieczności korzystania z komputera PC. LiDE 220 dodatkowo pozwala zaoszczędzić miejsce na biurku dzięki podstawce umożliwiającej korzystanie z urządzenia w pozycji pionowej. Czujnik obrazu CIS pozwala skanować w rozdzielczości 4800x4800dpi i przetwarzać dokumenty w formacie A4 w 10 sekund.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)