Wyprawka dla studenta: TOP gadżety, które musisz mieć na uniwersytecie

Strona głównaWyprawka dla studenta: TOP gadżety, które musisz mieć na uniwersytecie
26.08.2021 16:33
Źródło zdjęć: © materiały partnera
Artykuł sponsorowany

Zeszyty, długopisy i z góry upatrzony punkt ksero. Wydawać by się mogło, że to studentowi wystarczy. Tymczasem warto przed startem roku akademickiego zaopatrzyć się w dodatkowe, przydatne akcesoria i pomysłowe gadżety.

Co przyda się studentowi? Zeszyty, notatniki, zakreślacze to akcesoria dość oczywiste – choć i o nich warto pomyśleć wcześniej, zwłaszcza że sierpień to okres promocji na artykuły szkolne – np. w Carrefour, gdzie znajdziesz mnóstwo rabatów (w tym na zeszyty i przybory eko), a przy zakupach z aplikacją dodatkowo przysługuje ci 10% rabatu. Przyjrzyjmy się jednak innym gadżetom – od tych najprostszych po techniczne nowinki, które ułatwią studenckie życie.

Karteczki samoprzylepne

Źródło zdjęć: © materiały partnera

Trudno o lepsze "przypominajki" niż słynne żółte "sticky notes". Ich sława jest na tyle szeroka, że można je "przyczepić" nawet wirtualnie, do pulpitu systemu operacyjnego komputera. Ale warto zaopatrzyć się także w ich papierową wersję, a także mniejsze kuzynki – samoprzylepne karteczki do zaznaczania istotnych miejsc w książce lub wśród notatek.

Tablica

Korkowa lub magnetyczna. Przyczepić można do niej wszystko – kartki ze słówkami, definicjami czy wzorami, plan zajęć, daty kolokwiów i egzaminów, fiszki… Wszystko, co zawiera ważne daty, informacje, o których nie możesz zapomnieć czy które musisz przyswoić. Warto wiedzieć, że spoglądanie na tak umieszczony materiał do nauki kilkakrotnie każdego dnia to doskonała metoda zapamiętywania nawet opornie wchodzącej wiedzy.

Zaletą tablicy magnetycznej jest to, że można po niej również pisać. Tablica korkowa jest natomiast bardzo lekka i nie wymaga wiercenia w ścianie dziur na kołki.

Inteligentny długopis

Niektórzy studenci "przerzucili" się z tradycyjnych zeszytów na laptopy i ultrabooki i to na nich sporządzają notatki. Wciąż jednak dominują popularne są notatki odręczne. Można połączyć zalety obu form pisania dzięki urządzeniu SmartPen, które zapamiętuje pisany odręcznie tekst. Zapamiętane notatki może następnie przenieść do edytora tekstu na komputer.

Skaner ręczny

Punkty ksero to placówki oblegane przez studentów. Niestety nie wszystko, co potrzebne, można zeskanować. Mnóstwo książek dostępnych jest tylko do czytania na miejscu w bibliotece (a ksero nie zawsze należy tam do najtańszych). Warto mieć do dyspozycji podręczny, wygodny skaner, który pozwoli skopiować potrzebne strony. W ten sposób ograniczysz ponadto ilości papieru gromadzonego w swoim pokoju. Wszystko przechowasz w komputerze.

Kubek termiczny

Dobry kubek termiczny to prawdziwy skarb – zachowa twoją ulubioną kawę czy herbatę ciepłą przez kilka godzin. Pamiętaj, aby wybierać wysokiej jakości kubki, które nie przeciekają, długo trzymają ciepło (lub niską temperaturę, jeśli przenosisz zimny napój) i nie zmieniają smaku napoju. Dzięki kubkowi zaoszczędzisz całkiem sporo pieniędzy na napojach kupowanych zwykle w kafejkach czy automatach.

Gniotki i inne akcesoria odstresowujące

Sposób na stres, wspomagacz koncentracji, zajęcie dla rąk podczas nauki – z braku innych gadżetów takie funkcje pełni często poczciwy długopis albo folia bąbelkowa. Warto jednak kupić sobie chociażby gniotka albo coś bardziej zaawansowanego – fidget cube, czyli kostkę z przyciskami, pokrętłami i innymi elementami pozwalającymi zająć czymś ręce. To naprawdę pomaga w skupieniu się na nauce!

Torba lub plecak na laptopa

Źródło zdjęć: © materiały partnera

Nawet jeśli nie nosisz laptopa na uczelnię na co dzień, zdarzy się, że będzie potrzebny np. do pokazania prezentacji. Może przekonasz się do robienia notatek w edytorze tekstowym zamiast w zeszycie? Warto zakupić torbę lub plecak na laptopa, do których bez problemu zmieścisz i komputer, i notatki, i potrzebne książki czy kserokopie. Pamiętaj, aby dobrać model odpowiadający przekątnej ekranu laptopa – i żeby była to rzecz solidna, faktycznie zabezpieczająca komputer przed uszkodzeniami mechanicznymi i wstrząsami.

Artykuł sponsorowany
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie