Trwa ładowanie...
d19tbld

Wyniki rekrutacji do liceów 2019. Jak sprawdzić wyniki online

Rekrutacja do liceów i szkół ponadgimnazjalnych 2019 jeszcze się nie zakończyła, ale wielu uczniów już zastanawia się czy udało im się dostać do wymarzonej szkoły. Podpowiadamy kiedy i gdzie będzie można sprawdzić wyniki rekrutacji 2019 online.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyniki rekrutacji do liceów i szkół ponadgimnazjalnych - jak sprawdzić wyniki 2019 online.
Wyniki rekrutacji do liceów i szkół ponadgimnazjalnych - jak sprawdzić wyniki 2019 online. (WP.PL)
d19tbld

Wyniki rekrutacji do liceów i szkół ponadgimnazjalnych 2019 – kiedy będą dostępne?

Wyniki rekrutacji do liceów i szkół ponadgimnazjalnych 2019 zostaną opublikowane we wtorek 16 lipca o godzinie 12.00. Poznają je uczniowie z województwa dolnośląskiego, łódzkiego, mazowieckiego, śląskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.

Listy kandydatów będą zawierały imiona i nazwiska osób, które zakwalifikowały się lub też niezakwalifikowały do wybranej szkoły, a także informacje na temat najmniejszej liczby punktów, która pozwalała na przyjęcie.

d19tbld

Uczniowie będą mogli zweryfikować to czy zostali przyjęci do wybranego liceum, technikum czy innej szkoły ponadgimnazjalnej na dwa sposoby. Są one następujące:

  • Weryfikacja listy wywieszonej w szkole.
  • Logowanie się na stronie internetowej za pośrednictwem wcześniej stworzonego konta i przy wykorzystaniu wybranego hasła i loginu.

Wyniki sprawdzić można m.in. pod następującymi adresami:

Uczniowie muszą potwierdzić wolę podjęcia nauki w wybranej szkole ponadgimnazjalnej do 24 lipca do godziny 10.00.

Wyniki rekrutacji 2019 online – gdzie będą dostępne i jak je sprawdzić?

Wyniki rekrutacji 2019 online mogą sprawdzić wyłącznie osoby, które w podaniu składanym do szkoły pierwszego wyboru zaznaczyły, że wyrażają zgodę na dostęp do swoich danych przez Internet. W pozostałych przypadkach wyniki można zweryfikować tylko na listach wywieszonych w szkołach.

d19tbld

Uczniowie, którzy wypełniali dokumenty w systemie internetowym do logowania wykorzystują nadanym im specjalny numer PIN. Dzięki niemu można zalogować się z dowolnego komputera, który jest połączony z Internetem. Oprócz indywidualnego numeru PIN należy wpisać numer PESEL.

Kandydaci, którzy wypełniali dokumenty ręcznie mogą posłużyć się numerem PIN, który wygenerowała dla nich szkoła. Pozwoli on na szybkie sprawdzenie wyników rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych 2019 online.

Wyniki rekrutacji do liceów 2019 zostaną również opublikowane na stronach internetowych poszczególnych szkół średnich.

d19tbld

Podziel się opinią

Share

d19tbld

d19tbld
Więcej tematów