Trwa ładowanie...
d15bdjn

Wyniki Facebooka drastycznie spadają. YouTube bliski przejęcia pozycji

W ciągu ostatnich dwóch lat, ruch YouTube'a wzrasta, podczas, gdy Facebook przeżywa kryzys. Ruch Facebooka w USA spadł o prawie połowę. Użytkownicy coraz rzadziej korzystają z portalu, głównie przez afery związane z Cambridge Analytica i wyciekiem danych. Facebook sam też wpłynął na to zjawisko, obniżając zasięgi postów wideo, na których użytkownicy spędzali wiele czasu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mark Zuckerberg może pogratulować konkurencji
Mark Zuckerberg może pogratulować konkurencji (East News)
d15bdjn

Na pierwszym miejscu wciąż jest Google, i zdecydowanie pozycja portalu jest niezagrożona. Ponad 15 miliardów wizyt w ciągu miesiąca. Według raportu, pozostałe portale oscylują w okolicach 5 miliardów odwiedzin.

Facebook wyraźnie oddaje YouTube'owi swoją pozycję w wyścigu o bycie największmy portalem w USA. Według ekspertów, prawdopodobnie dojdzie do tego za trzy miesiące. Natomiast nadchodzi też zmiana na czwartym miejscu jednego z największych rynków internetowych. Amazon jest na dobrej drodze, aby przegonić Yahoo w podobnym czasie.

Aktualnie top pięć comiesięcznych liderów ostatnich kilku lat, to Google, Facebook, YouTube, Yahoo i Amazon, w dokładnej kolejności. Jak wynika z tego samego badania, Facebook odnotował ogromny spadek miesięcznych odwiedzin. W ciągu dwóch lat to spadek z 8,5 do 4,7 miliarda w ciągu miesiąca. I chociaż ruch samej aplikacji Facebook wzrasta, to cały portal spada w rankingu.

A więc na dwóch czołowych miejscach znajdą się portale należące do grupy Alphabet Inc., czyli Google i YouTube. Facebook może chwalić się wzrostem ruchu aplikacji mobilnej, ale YouTube również notuje podobne wzrosty.

Źródło:Market-Intelligence

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d15bdjn

Podziel się opinią

Share
d15bdjn
d15bdjn
Więcej tematów