Trwa ładowanie...
d35gs2b

Wykryto bakterie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. NASA: "Jest ich od groma!"

Okazuje się, że Międzynarodowa Stacja Kosmiczna jest domem nie tylko dla sześciorga astronautów. W ciasnych przestrzeniach statku kosmicznego panują warunki dogodne dla rozwoju bakterii. Wiele z nich może być niebezpieczna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej pojawili się nieproszeni goście
Na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej pojawili się nieproszeni goście (NASA)
d35gs2b

NASA przez lata stawiała na sterylność swojej niewielkiej siedziby w kosmosie. Nie trzeba być ekspertem, żeby przewidzieć, jak trudne to do zrealizowania. Ostatni raport NASA wykazuje, że na tej linii ponieśli totalną porażkę.

Na stacji kosmicznej jest pełno bakterii. Skąd się wzięły? Dostały się tam za pomocą specjalnych pojazdów - ludzi. Wszystkie pochodzą od człowieka. Jak informuje NASA "Niewiele różnią się od tych, które znajdziecie na siłowni, w biurze czy szpitalu na Ziemi".

Wśród "gości" Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wyróżniono mikroorganizmy takie jak Staphylococcus aureus (gronkowiec złocisty) czy Enterobacter (bakterie jelitowe). W pewnych warunkach są one w stanie wywoływać choroby na Ziemi. Nie wiadomo jeszcze, jaki mają wpływ na człowieka w kosmosie.

d35gs2b

"Wykazano, że specyficzne drobnoustroje znajdujące się na stacji kosmicznej, na Ziemi mogą mieć wpływ na zdrowie ludzkie" - powiedział dr Kasthuri Venkateswaran, starszy naukowiec z NASA Jet Propulsion Laboratory i współautor badania. "Jest to bardzo ważna wiedza dla astronautów podczas lotów kosmicznych, ponieważ w kosmosie zmienia się odporność, w dodatku nie mają dostępu do zaawansowanej medycyny, takiej jak na Ziemi" - dodaje ekspert.

Zobacz też: NASA rezygnuje z kosmicznego spaceru kobiet. Powód jest kuriozalny

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d35gs2b

Źródło: Engadget

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d35gs2b

d35gs2b
d35gs2b