ycipk-45ykdt

Wykradł tysiące złotych Polakom. Groźny wirus znowu atakuje

Wpisujesz lub kopiujesz numer rachunku. Rzucasz okiem - zgadza się. Zatwierdzasz przelew, a po jakimś czasie okazuje się, że pieniądze nie dotarły na konto. Jak to możliwe? Groźny wirus znowu grasuje. Bank ING ostrzega.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wirus po cichu zmienia numer konta
Wirus po cichu zmienia numer konta (Fotolia, Fot: Dron)
ycipk-45ykdt

Jak ostrzega na swojej stronie bank ING, trojan rozprowadzany jest za pomocą fałszywych wiadomości. Mogą one informować o zaległych płatności lub dotyczyć urzędniczych ponagleń. Ściągnięcie i uruchomienie załącznika, w którym rzekomo znajduje się faktura bądź dokument, skutkuje instalacją szkodnika.

Trojan zaczyna działać, gdy użytkownik zleca przelew. Podmienia numer konta, na który mają trafić środki.

Layer 1

Na ekranie komputera tego nie widać - zmiana dotyczy informacji, które przeglądarka wysyła do banku. W konsekwencji przelew zmodyfikowany przez trojana wysyłany jest na rachunek przestępców.

ING
ycipk-45ykdt

Zobacz też: Bankowość online - czego się bać?

To nie jest nowy przekręt. Ostatni raz pisaliśmy o nim w marcu. Wcześniej przed podobnym oszustwem przestrzegaliśmy w 2018 roku. Choć obecnie komunikat wystosował bank ING, to wcale nie oznacza, że zagrożeni są wyłącznie klienci tej firmy.

ycipk-45ykdt

Wcześniej szkodnik atakował klientów mBanku, ING Banku Śląskiego, BZ WBK, PKO BP, Pekao SA. Jest się czego obawiać, bowiem trojan poluje na wysokie sumy. W poprzednich atakach wirus budził się, gdy użytkownik zlecał przelew na kwotę większą niż 10 tysięcy złotych.

Jak się chronić? Zasady zawsze są takie same: dokładnie sprawdzać, kto wysyła nam wiadomość. I nie otwierać załączników od nieznanych bądź podejrzanych nadawców.

źródło: ING via cashless.pl

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-45ykdt

ycipk-45ykdt
ycipk-45ykdt