WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Wiadomości

Wydrukował karabin i wystrzelił z niego 200 razy

Za pomocą drukarki 3D można "wydrukować" ważną część broni palnej, która nadaje się do strzelania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
AR-15 dostępny jest w wielu rozmiarach i posiada wiele możliwości konfiguracji, zależnie od producenta. Część pokazana na samym dole to tzw. "lower receiver" - część wydrukowana na drukarce 3D.
AR-15 dostępny jest w wielu rozmiarach i posiada wiele możliwości konfiguracji, zależnie od producenta. Część pokazana na samym dole to tzw. "lower receiver" - część wydrukowana na drukarce 3D. (Moses6533 / CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication)
WP

Za pomocą drukarki 3D można "wydrukować" ważną część broni palnej, która nadaje się do strzelania - informuje "New Scientist".

Drukarki 3. mają w przyszłości pozwolić każdemu na wytwarzanie dowolnych przedmiotów. Jak dowiodły ostatnie osiągnięcia, uniwersalność tych urządzeń ma swoje dobre i złe strony.

Zaledwie tydzień wcześniej jednemu z użytkowników takiej drukarki udało się za jej pomocą stworzyć klucz, który otwiera policyjne kajdanki. Teraz "HaveBlue", członek internetowego forum entuzjastów karabinka półautomatycznego AR-1. jako pierwszy przeprowadził z powodzeniem próby strzelania z wydrukowanego karabinka.

WP

HaveBlue nie wydrukował całej broni, ale wyłącznie dolną cześć jej korpusu, tak zwany "lower receiver", do którego mocowane są inne elementy broni. "Lower receiver" to jedyna część karabinka, która musi mieć w USA numer seryjny, a jej sprzedaż reguluje prawo... o ile prywatna osoba nie wytworzy jej sama do osobistego użytku. W świetle tych przepisów HaveBlue nie złamał prawa.

Rzecz jasna, samodzielne wytwarzanie części broni jest zajęciem zbyt trudnym dla większości osób. Jednak od pewnego czasu w sieci dostępne są pliki zawierające dane dotyczące części AR-15.

Na ich podstawie HaveBlue wydrukował "lower receiver" z twardego plastiku i połączył go z częściami zwykłej broni. Z tak powstałego karabinka udało się z powodzeniem wystrzelić ponad 20. pocisków.

Plastikowe części karabinków AR-1. do samodzielnych modyfikacji dostępne są na amerykańskim rynku już od pewnego czasu - jest nawet różowa wersja "Hello Kitty".

WP

Przyszłość z ograniczoną odpowiedzialnością!

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP