Trwa ładowanie...
d2f99nf

Wybieramy laptopa do 2500 zł. Najlepszy sprzęt w swojej klasie

Wybierając laptopa ze średniej półki nie musisz iść na kompromis między ceną, a jakością dołączonych komponentów. Szukając wydajnego komputera z powodzeniem zamkniesz się w kwocie nie przekraczającej 2500 zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dobry laptop nie musi kosztować wiele
Dobry laptop nie musi kosztować wiele (iStock.com)
d2f99nf

Jeśli zależy ci na sprzęcie, który bez problemu pozwoli ci na przeglądanie sieci, oglądanie filmów czy pracę zdalną, to laptop za 2500 zł powinien w zupełności wystarczyć. To budżet, który doskonale sprawdzi się przy zakupie urządzenia, z którego będzie mogła korzystać cała rodzina. Znane marki takie jak Lenovo, Asus, Dell czy HP mają w swoich ofertach wiele sprzętów o atrakcyjnym stosunku ceny do jakości.

Urządzenia 2w1

Zastanów się, jaki typ laptopa będzie dla ciebie odpowiedni. W cenie do 2500 zł znajdziesz bowiem nie tylko klasyczne notebooki, ale również urządzenia będące połączeniem laptopa z tabletem, zwane laptopami konwertowalnymi i laptopami hybrydowymi.

Laptopy hybrydowe to sprzęt, w którym wszystkie najistotniejsze podzespoły znajdują się w korpusie ekranu i nic nie stoi na przeszkodzie, by odpiąć dolną część z klawiaturą. Z kolei laptopy konwertowalne to sprzęt, który ma klawiaturę na stałe przytwierdzoną do ekranu, ale można ją obracać o 360 stopni. Również wyposażono go w dotykowy ekran, który umożliwia wygodną obsługę.

Beautiful hipster woman using laptop at cafe 123RF
Beautiful hipster woman using laptop at cafe

Czego możesz się spodziewać po laptopie za 2500 zł

Mankamentem tańszych laptopów jest również karta graficzna – najczęściej będzie to model zintegrowany z procesorem. Wadą takiego rozwiązania jest niższa wydajność, procesor współdzieli wtedy pamięć RAM z kartą, co przekłada się na osiągi. Z drugiej strony cena takiego urządzenia nie jest zbyt wygórowana. Oczywiście w przedziale cenowym do 2500 zł można znaleźć laptopy z dedykowaną kartą graficzną, jednak są to nieliczne sztuki.

Oczywiście nie oznacza to, że zintegrowane karty graficzne należy od razu przekreślać. Z powodzeniem wystarczą do przeglądania sieci, oglądania filmów w dobrej jakości czy grania w mniej wymagające gry. Możesz nawet pokusić się o nowe hity, jednak aby działały płynnie, powinny być uruchomione na średnich ustawieniach.

Mocne strony niedrogich laptopów

Jeśli chodzi o pamięć RAM, to w wielu przypadkach będzie to solidne 4 GB, choć obecnie nietrudno znaleźć laptopy oferujące już 8 GB RAM. Większą różnorodność mamy jeśli chodzi o procesory. Będą to przeważnie podzespoły Intel Core i5, a nawet i7 czy AMD z serii A. W tej cenie znajdziemy również sprzęt wyposażony w dobrej jakości dysk SSD, który sprawi, że system będzie działał o wiele sprawniej niż w przypadku klasycznego dysku HDD. Instalacja, kopiowanie i przenoszenie danych będzie odbywać się o wiele szybciej.

Przy zakupie warto również zwrócić uwagę na akumulator, w który został wyposażony laptop. Tańsze modele mogą cierpieć z powodu niedostatecznej pojemności, przez co rozładują się po dwóch lub trzech godzinach intensywnego użytkowania. Jeśli więc potrzebujesz sprzętu do pracy, a dużo podróżujesz, warto wybrać laptopa z baterią o jak największej pojemności lub po prostu zabierać ze sobą dobrego powerbanka.

d2f99nf

Podziel się opinią

Share

d2f99nf

d2f99nf
Więcej tematów