Trwa ładowanie...
dyptv1y
Giznet.pl

Wrocław: Mandat za czytanie e-booka w komunikacji miejskiej

W toczącej się od jakiegoś czasu batalii pomiędzy książkami a e-bookami zwolennicy tych pierwszych otrzymali dziś niezaprzeczalny argument – za czytanie książek elektronicznych można dostać mandat.
Share
Wrocław: Mandat za czytanie e-booka w komunikacji miejskiej
Źródło: Ninian Reid / CC
dyptv1y

Na szczęście nie wszędzie i nie zawsze, ale tak czy inaczej takie wydarzenie miało miejsce w Polsce. A konkretnie we Wrocławiu, który postanowił zorganizować akcję promującą czytelnictwo, w ramach której przez cały dzień można było jeździć komunikacją miejską za darmo. Pod warunkiem, że uczestnik akcji będzie czytał książkę.

I tu zaczynają się problemy, ponieważ organizatorzy akcji #czytamwroclaw nie przewidzieli sytuacji, w których czytana książka będzie w formie innej niż papierowa. W rezultacie kontrolerzy zaczęli wystawiać mandaty osobom z czytnikami i innymi urządzeniami elektronicznymi, pomimo tego, że uruchomione były na nich aplikacje do czytania, a podróżni mogli pokazać kontrolerom czytaną właśnie pozycję.

Skąd takie zamieszanie? W ramach akcji miasto przygotowało zakładki, które miały być włożone w czytaną książkę podczas darmowego przejazdu wrocławską komunikacją miejską. Ponieważ w czytnik e-booków trudno włożyć zakładkę, osoby z nimi podróżujące nie kwalifikowały się do darmowego przejazdu.

dyptv1y

- Warunkiem jazdy bez biletu jest, żeby mieć tradycyjną książkę, do której będzie można włożyć zakładkę, którą specjalnie na potrzeby akcji stworzyliśmy - tłumaczy Ula Jagielnicka z wroclaw.pl, portalu urzędu miasta, który pilotuje akcję. - Ci, którzy na co dzień korzystają z e-booków, dzisiaj powinni wrzucić do torby również tradycyjną wersję swojej ulubionej książki.

I w ten sposób sympatyczna akcja, która nawet nazwana została hashtagiem, zmieniła się w coś, co w pewnym sensie uderzyło w osoby korzystające z technologii.

Zobacz także: Jaki VAT na e-booki?

Wrześniowe premiery -20%. Skorzystaj z aktualnych rabatów i promocji w Empiku >>

dyptv1y

Podziel się opinią

Share
dyptv1y
dyptv1y
Więcej tematów