Trwa ładowanie...
dwlxmgo
tomtom

Wracają korki na drogach. Łódź, Wrocław, Kraków i Bydgoszcz w czołówce

TomTom, producent nawigacji samochodowych, specjalnie dla WP Tech przebadał ruch na polskich drogach. Wnioski? Wraz z luzowaniem gospodarki rzuciliśmy się do aut.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Już wkrótce korki ponownie zagoszczą w wielu innych miastach
Już wkrótce korki ponownie zagoszczą w wielu innych miastach (PAP)
dwlxmgo

Analitycy TomTom porównali dwa okresy: świąt wielkanocnych (13-19 kwietnia), kiedy obowiązywały większe restrykcje związane z pandemią koronawirusa, oraz poprzedni tydzień (11-17 maja), tuż po rozpoczęciu trzeciej fazy odmrażania gospodarki przez polski rząd.

Dane pochodzą z dwunastu miast, znajdujących się w zestawieniu TomTom Traffic Index.

- Pomimo wzrostów poziomu zakorkowania w ostatnim tygodniu, ruch na drogach w porównaniu do analogicznego okresu z zeszłego roku wciąż jest niższy. O ile w Łodzi (spadek na poziomie 29 proc.) czy Białymstoku (31 proc.) różnice są najmniejsze, to już w Warszawie (57 proc.) czy Krakowie (55 proc.) ruch był mniejszy niż rok temu o ponad połowę - wylicza Kris Kobyliński, Senior Product Manager, TomTom Łódź.

Materiały prasowe

Od Wielkanocy największy wzrosty odnotowano we Wrocławiu (o 75 proc.) i Szczecinie (o 71 proc.), zaś najmniej w Poznaniu (o 33 proc.).

Materiały prasowe

- Jeśli chodzi o poziom zakorkowania polskich miast, to według metodologii TomTom Traffic Index był on najwyższy w minionym tygodniu w Łodzi i wyniósł 36 proc. Kolejnymi najbardziej zakorkowanymi miastami w Polsce były w drugim tygodniu maja Wrocław, Kraków i Bydgoszcz - tłumaczy Kobyliński.

Zobacz także: TomTom zamiast Google'a. Huawei znalazł nowego dostawcę map

dwlxmgo

Podziel się opinią

Share

dwlxmgo

dwlxmgo
Więcej tematów