Trwa ładowanie...
dutyqzh

Wpadł, bo sprzedawał sprzęt nie będący jego własnością...

Policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego zatrzymali mężczyznę, który za pośrednictwem Internetu sprzedawał sprzęt satelitarny nie będący jego własnością oraz korzystał z...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wpadł, bo sprzedawał sprzęt nie będący jego własnością...
(policja.pl)
dutyqzh

Policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego zatrzymali mężczyznę, który za pośrednictwem Internetu sprzedawał sprzęt satelitarny nie będący jego własnością oraz korzystał z nielegalnego oprogramowania komputerowego. Oszustowi grozi nawet 5 lat więzienia.

2. stycznia wpłynęło zgłoszenie od przedstawiciela jednej z firm zajmującej się ochroną praw autorskich telewizji satelitarnych o próbie odsprzedaży dekodera, którego zgodnie z umową użytkownik nie jest właścicielem. Oszust oferował na aukcji internetowej dekoder satelitarny w cenie 350 złotych. Przedstawiciel skontaktował się ze sprzedającym telefonicznie i umówił się na spotkanie w wyznaczonym miejscu. Policjanci do walki z przestępczością gospodarczą przygotowali zasadzkę. Obserwowali oni jak oszust wychodzi z posesji i przekazuje reklamówkę ze sprzętem, po czym zatrzymali nieuczciwego sprzedawcę na gorącym uczynku. Funkcjonariusze przeszukali również jego mieszkanie, w wyniku czego zabezpieczono komputer z nielegalnym oprogramowaniem, cztery dekodery różnych satelitarnych platform cyfrowych, trzy karty chipowe, trzy dyski twarde oraz jedną kartę SD. Sprzęt trafił do depozytu, a mężczyzna został zatrzymany w areszcie.

Jak ustaliła Policja straty związane z próbą sprzedaży dekodera wyniosły 1500 złotych, a dalsze będą ustalane w toku prowadzonego postępowania. 31-letniemu mieszkańcowi Piotrkowa za sprzedaż rzeczy pochodzących z przestępstw oraz kradzież oprogramowania komputerowego grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

dutyqzh

Podziel się opinią

Share

dutyqzh

dutyqzh
Więcej tematów