Trwa ładowanie...
d46pio1

Wojsko wezwie rezerwistów. W 2020 roku więcej powołań

Jak podaje "Rzeczpospolita", Szef Sztabu Generalnego gen. Rajmund Andrzejczak zapowiedział, że w przyszłym roku dla Sił Zbrojnych RP szkolenie rezerw będzie priorytetem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rezerwiści mają być wzywani częściej i szkoleni dłużej.
Rezerwiści mają być wzywani częściej i szkoleni dłużej. (Pixabay.com)
d46pio1

Ćwiczenia rezerwistów mają być bardziej intensywne niż dotychczas. Dodatkowo jednodniowe szkolenia, mają ustąpić w większej mierze szkoleniem wielodniowym – od 5 do 12 dni.

Wojsko ma także miara częściej wzywać rezerwistów na ćwiczenia w trybie natychmiastowego stawienia się w jednostce wojskowej." Dotyczy to osób, które posiadają przydział mobilizacyjny do właściwej jednostki. Wiąże się z tym także możliwość dostania polecania o natychmiastowym stawieniu się w jednostce. Rezerwista ma na to wtedy 4 godziny.

Czytaj też: Mobilizacja? Po co? Skrzykiwanie 1500 facetów na jeden dzień do wojska nie ma sensu

d46pio1

Odszkodowanie dla pracodawców

Od przyszłego roku Wojsko Polskie ma także zamiar zrównać prawa wszystkich kategorii rezerwistów, którzy posiadają przydziały mobilizacyjne.

Pracodawcy, których pracownik zostanie wezwany będzie mógł otrzymać rekompensatę za zatrudnienie pracownika na zastępstwo. Rekompensata będzie obejmowała wydatki z tytułu przeszkolenia nowego pracownika, odbycia szkolenia BHP, przydzielenia mu odzieży i obuwia roboczego, opłat za badania lekarskie lub psychologiczne, ubezpieczenia i kosztów pośrednictwa pracy.

Źródło: Rp.pl

Czytaj też: Polski żołnierz przyszłości Tytan znów opóźniony. Najwcześniej w 2021

d46pio1

Podziel się opinią

Share
d46pio1
d46pio1
Więcej tematów