Wodoodporny Galaxy S7 active nie jest wodoodporny

Wodoodporny Galaxy S7 active nie jest wodoodporny

Wodoodporny Galaxy S7 active nie jest wodoodporny
08.07.2016 16:19, aktualizacja: 10.07.2016 11:36

W ubiegłym miesiącu Samsung, wspólnie z siecią komórkową AT&T, wprowadził do sprzedaży Galaxy S7 active, który różni się od "zwykłego" S7 normą IP68, co oznacza, że jest kurzoodporny i wodoodporny. Otóż ponoć nie jest.

Samsung Galaxy S7 active ma wytrzymywać 150-centymetrowe zanurzenie w wodzie przez 3. minut - według tego, co deklaruje jego producent. Tymczasem, według raportu opublikowanego przez Consumer Reports, użytkowników tego telefonu może spotkać przykra niespodzianka.

Po 3. minutach zanurzenia testowany egzemplarz co prawda jeszcze działał, ale zarówno do środka obiektywu, jak i do wyświetlacza dostały się krople wody. Ten ostatni przestał reagować na dotyk i wyświetlać obraz.

Samsung broni się twierdząc, że testowany egzemplarz najprawdopodobniej był wadliwy. Consumer Reports ripostuje, że test powtórzono z drugim egzemplarzem i osiągnięto takie same rezultaty.

Co ciekawe, Galaxy S7 i S7 edge, które również posiadają normę IP68. ale nie posiadają wzmocnionej konstrukcji tak jak active, test przeszły śpiewająco.

jb

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)