Trwa ładowanie...
holderName

Właśnie ruszyły rezerwacje na loty powietrznymi taksówkami. Ceny powalają

Niemiecki startup Volocopter właśnie ogłosił, że przyjmuje rezerwacje na przejazdy VoloCity – elektryczną taksówką powietrzną. Ceny biletów na "VoloFirst" są naprawdę imponujące. Za jeden trzeba zapłacić ponad 1300 zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Volocopter
Volocopter
holderName

Firma Volocopter udostępniła 1000 biletów w ramach przedsprzedaży. Rezerwacja wymaga wpłacenia 10 proc. ceny biletu, która została ustalona na 300 euro (ponad 1300 zł). Osoby, które zdecydują się na kupienie biletów będą jednak musiały poczekać nawet 3 lata, zanim wsiądą na pokład samolotu VoloCity.

Podniebne taksówki

- Chociaż ostateczna certyfikacja taksówek powietrznych jeszcze nie została wydana, mamy szczegółowy, realistyczny harmonogram uruchomienia komercyjnych lotów VoloCity w ciągu najbliższych 2-3 lat – zaznaczył dyrektor operacyjny firmy Christian Bauer.

W cenie biletu ochotnicy otrzymają możliwość skorzystania z 15-minutowego lotu, który zostanie "zaplanowany w ciągu pierwszych 12 miesięcy po komercyjnej premierze", nagranie z lotu oraz specjalny, limitowany certyfikat.

holderName

Na pokładzie powietrznej taksówki VoloCity zmieści się dwóch pasażerów wraz z bagażem podręcznym. Samolot będzie poruszać się z prędkością do 110 km/h. Warto jednak zaznaczyć, że stworzenie systemu podniebnych taksówek wymaga jeszcze bardzo dużo pracy. Chodzi m.in. o budowę niezbędnej infrastruktury, opracowanie nowych przepisów przez rządy, a także nowego systemu zarządzania ruchem lotniczym.

Globalne ocieplenie kontra alkohol. Ulubione trunki zagrożone

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName
Więcej tematów