Władca Przestrzeni

Strona głównaWładca Przestrzeni
23.05.2016 09:33
Władca Przestrzeni
Źródło zdjęć: © materiały partnera

Jak funkcjonują urządzenia codziennego użytku w ramach sieci Samsunga? Nawet jeśli twój dom nie jest inteligentny, możesz zautomatyzować i ułatwić sobie życie.

Tylko głupiec stworzyłby superwydajnego smartfona tylko po to, by przegonić konkurentów w walce o suche parametry techniczne. Telefony Samsunga z serii Galaxy mogą zawstydzać rywali specyfikacją, ale zaprojektowano je przede wszystkim po to, by przejęły kontrolę nad twoim życiem i ułatwiły ci wykonywanie czynności, które do tej pory były uciążliwe. A liczba oddziałujących na nas bodźców jest ogromna.

Edward Hallowell, nowojorski psychiatra który od lat bada zaburzenia koncentracji, zauważa, że współczesny człowiek każdego dnia przyswaja aż 34 gigabajty informacji. W ciągu miesiąca przetwarzamy tyle danych, ile nasi dziadkowie w ciągu całego swojego życia. Nasze mózgi ledwo wytrzymują tak gwałtowny napływ bodźców, przez co coraz więcej osób ma problemy z koncentracją. Możemy albo odciąć się od całego świata technologii i do końca swoich dni wieść żywot pustelnika, albo w jakiś sposób okiełznać ten bezkresny strumień danych.

Samsung zachęca nas do wyboru tej drugiej drogi i próbuje wprowadzić do życia odrobinę porządku. Nie bez powodu Galaxy S7 zaprezentowano w towarzystwie okularów VR i kamery 360°. Samsung snuje gęstą sieć urządzeń połączonych, a pająkami w tej sieci są – a jakże – smartfony z serii Galaxy. Zobacz, jak technologia łączy się ze sobą, by ułatwić i uprzyjemnić ci życie.


330839185592629879
Źródło zdjęć: © (fot. materiały partnera)

Galaxy S7 Edge

Jest jak Jedyny Pierścień, który rządzi innymi Pierścieniami Władzy. To za jego pomocą obsłużysz pralkę, zaplanujesz swój dzień, wyślesz maile czy skontrolujesz system inteligentnego domu. Bez smartfonów sieć urządzeń połączonych nie rozwijałaby się aż tak szybko. Nie bez powodu Samsung wykupił firmę SmartThings, to dzięki jej _ know-how _ zaprogramujesz to, jak będą zachowywały się urządzenia w twoim mieszkaniu. Smartfon jest też najważniejszym agregatem danych – choć gromadzone są w chmurze obliczeniowej, to najszybciej i najłatwiej przejrzymy je właśnie za pośrednictwem telefonu.


330839185592826487
Źródło zdjęć: © (fot. materiały partnera)

Gear S2

Przenośny pulsometr wynaleziono pod koniec lat 70., a pierwsze konsumenckie zegarki sportowe zadebiutowały w 1983 roku. Lecz istnienie inteligentnych zegarków w świecie bez smartfonów nie miałoby sensu. Gear S2 nie tylko pokaże godzinę, wyświetli też powiadomienia o mailach, SMS-ach i nadchodzących połączeniach. Przy okazji smartwatch pełni funkcję twojego osobistego trenera – pomoże zadbać o formę, którą coraz częściej zaniedbujesz przez monotonny, siedzący tryb pracy.

330839185592957559
Źródło zdjęć: © (fot. materiały partnera)

Słuchawki

Do naszego mózgu docierają nie tylko te informacje, które sami mu wtłaczamy, zewsząd atakuje nas szum otoczenia, tym silniejszy, im bardziej zagłębimy się w miejską dżunglę. Słuchawki pomagają odciąć się i słuchać wyłącznie tych dźwięków, które chcemy do siebie dopuścić. W drodze do pracy, na siłowni a nawet w pracy, muzyka towarzyszy nam na każdym kroku. Pomaga skupić się i przez chwilę odpocząć od zgiełku miasta.

330839185593088631
Źródło zdjęć: © (fot. materiały partnera)

Gear VR

Za kilka lat wszyscy przerzucimy się na gry w rzeczywistości wirtualnej. Technologia VR oferuje pełną immersyjność rozgrywki, coś czego większość z nas nigdy nie doświadczyła. Ty już nie grasz w grę, jesteś jej częścią – włóż S7 do okularów Gear VR i spójrz na wirtualny świat tak, jak byłbyś jego częścią. Żadna „płaska” gra nie zapewni ci takich wrażeń.

330839185593219703
Źródło zdjęć: © (fot. materiały partnera)

Gear 360

Samsung robi co może, by dostarczyć treści VR swoim klientom, ale nie chce polegać wyłącznie na własnych materiałach. Dzięki kamerze 360 ° nagrasz dookólne zdjęcia, które udostępnisz znajomym za pośrednictwem smartfona.

Telewizory

Okno na świat, które dziś jest czymś więcej niż prostym odbiornikiem treści, to prawdziwe centrum domowej rozrywki: pozwala przeglądać zawartość Internetu, wypożyczać filmy, strumieniować gry w ramach usługi GameFly czy rozmawiać ze znajomymi na Facebbooku. W razie konieczności prześle obraz z ekranu wprost na twojego smartfona, byś nawet podczas nagłego wypadu do łazienki doglądał akcji na boisku.

330839185593416311
Źródło zdjęć: © (fot. materiały partnera)

CrystalBlue

Pralka? A co ona ma wspólnego z Internetem Rzeczy? Więcej niż się spodziewasz – najnowsze pralki Samsunga łączą się z chmurą danych, dzięki czemu możesz zdalnie nadzorować proces prania. Gdy CrystalBlue skończy pracę, wyśle powia­domienie na twój telefon, a w razie usterki wyświetli raport błędu, byś od razu wiedział, który element trzeba wymienić.

Smart Things

Za kilkanaście lat nasze domy zyskają inteligencję – gdy tylko przekręcisz kluczyk w drzwiach, światło w przedpokoju zapali się, z głośników popłynie muzyka, a telewizor odpali ulubiony program. To wszystko jest w zasięgu naszej ręki, a SmartThings to przedsmak domu przyszłości. Zestaw inteligentnych gniazdek pozwoli włączać i wyłączać proste urządzenia, a czujnik wilgotności wyśle na smartfona powiadomienie, gdy w łazience pęknie rura i zaleje podłogę.

Steruj siecią

Sieć Samsunga to nie tylko sprzęty – to także aplikacje (także te od partnerów biznesowych), które pomogą ci rozeznać się w natłoku informacji przepływających przez twój telefon. Oto kilka z nich:

330839185593678455
Źródło zdjęć: © (fot. materiały partnera)

Smart Things – prosta apka, która ułatwi zarządzanie inteligentnym domem. Umożliwi m.in. automatycznie wyłączyć oświetlenie o określonej godzinie.

S Health - twój kieszonkowy trener osobisty. Prześledzi spalone kalorie, pomoże zadbać o dietę i kondycję, zamieniając treningi we wciągającą grywalizację.

Samsung Mobile Print - połącz się z drukarką i prześlij dokumenty przez internet. Wydrukujesz je swojemu szefowi nawet wtedy, gdy będziesz na drugim końcu świata.

*Spotify *- podczas treningu na siłowni, w autobusie i na dużym ekranie telewizora – słuchaj muzyki wszędzie tam, gdzie jesteś.

KONKURS – ZASŁUCHAJ SIĘ W SAMSUNGU


330839185594071671
Źródło zdjęć: © (fot. materiały partnera)

Zaprezentowaliśmy sieć urządzeń Samsunga, które komunikują się ze sobą, aby ułatwić i uprzyjemnić ci życie. Kluczowym narzędzie do kontrolowania inteligentnego domu jest smartfon Galaxy S7: to on steruje oświetleniem, systemem monitoringu, komunikuje się z urządzeniami podpiętymi do twojego routera i zbiera dane o zużyciu prądu
w każdym pomieszczeniu. Ale czy to wszystko, na co go stać? A gdyby tak smartfon mógł kontrolować biurko, krzesło albo książki?

Zastanów się, jakie przedmioty codziennego użytku mogłyby dołączyć do sieci Samsunga i jakie miałbyś z tego korzyści. Trzy najciekawsze i najbardziej kreatywne odpowiedzi zostaną nagrodzone słuchawkami Samsung Level On.
Odpowiedzi konkursowe należy wysyłać pod adres konkurs@arskomgroup.pl

Więcej informacji znajdziesz na naszym fanpage’u i pod adresem: www.arskomgroup.pl/konkurs

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)