Wkrótce zostanie zaprezentowana inteligentna bielizna monitorująca parametry organizmu

Najśmielsze i jedne z najbardziej nietypowych pomysłów powstają oczywiście w Azji. Na zbliżających się targach urządzeń ubieralnych (ang. wearables) w stolicy Japonii zaprezentowana zostanie inteligentna bielizna, która będzie monitorować podstawowe parametry organizmu użytkownika - poinformowała agencja Kyodo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wkrótce zostanie zaprezentowana inteligentna bielizna monitorująca parametry organizmu
(Fotolia / Alx)

Bielizna, do której wyprodukowania wykorzystano przewodzące metaliczne tekstylia, została zaprojektowana przez dwie firmy: producenta ubrań Gunze i jedną z największych japońskich korporacji elektronicznych - NEC. Producenci zapewniają, że ten specjalny materiał pełni funkcje czujników analizujących takie parametry jak: tętno, liczba kalorii spalanych podczas ruchu, a także stopień wyprostowania kręgosłupa. Zebrane dane są automatycznie wysyłane na urządzenia mobilne za pośrednictwem bezprzewodowej komunikacji. NEC przekonuje, że dane z urządzeń mobilnych będą wysyłane do specjalnej chmury, umożliwiając ich dalsze przetwarzanie przez podmioty biznesowe. Dzięki temu będzie można opracowywać m.in. specjalne zestawy ćwiczeń dla poszczególnych użytkowników z uwzględnieniem ich stanu zdrowia i postury. Na temat samej prywatności danych nie wiemy jednak nic więcej.

Czytaj także: Czy urządzenia i aplikacje monitorujące czynności życiowe rzeczywiście są przyszłością medycyny?

Obie firmy pracują obecnie nad oprogramowaniem, które będzie odpowiedzialne za przetwarzanie tych informacji na urządzeniach mobilnych. Szacuje się, że inteligentna bielizna wejdzie na japoński rynek w 2017 roku i będzie można ją prać w pralkach automatycznych. Targi urządzeń ubieralnych w Tokio odbędą się w dniach 13-15 stycznia br.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.