Trwa ładowanie...
d17qdpo
CHIP
inne

Wirtualna rzeczywistość w Firefoksie!

Mozilla odważnie spogląda w przyszłość i chce jak najszybciej przystosować swoją przeglądarkę Firefox do współpracy z wirtualną rzeczywistością.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wirtualna rzeczywistość w Firefoksie!
(Mozilla)
d17qdpo

Pozwala to na połączenie trójwymiarowej grafiki, renderowanej za pomocą WebGL z również trójwymiarowymi transformacjami elementów HTML za pomocą 3D CSS. Oprócz renderowania obrazu, Firefox otrzymuje dane o położeniu Oculusa w przestrzeni (co na język ludzki sprowadza się do tego, że przeglądarka wie, gdzie konkretnie patrzy użytkownik).

Vladimir Vukicevic z Mozilli, odpowiedzialny za przystosowanie Firefoxa do wirtualnej rzeczywistości nie ukrywa, że to dopiero początkowa faza projektu. Jednak wizja wykorzystania gogli VR do surfowania po Sieci to marzenie wielu entuzjastów nowych technologii.

Przygotowywana wersja Fireofoxa oznaczona numerem 33 będzie potrafiła wyświetlać stereoskopowy obraz w Oculus Rift. Mozilla planuje udostępnić też eksperymentalne API, które pozwoli uzyskać dostęp do czujników położenia wirtualnych gogli. Vukicevic liczy też na pomoc od niezależnych programistów - kto nie chciałby tworzyć środowiska, które pozwoli na pełną immersję w Sieci?

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Tak prezentuje się Motorolla Moto 360

d17qdpo

Podziel się opinią

Share
d17qdpo
d17qdpo
Więcej tematów