Trwa ładowanie...

Windows Defender to najlepszy antywirus dla Google Chrome

Windows Defender, to zdaniem eksperta z Google Chrome najlepszy dostępny program antywirusowy – przynajmniej z punktu widzenia najpopularniejszej przeglądarki internetowej na świecie.
Share
Bad code on screen.Computer security concept
Bad code on screen.Computer security conceptŹródło: Fotolia, Fot: drx
d4jkwwf

- Defender to jedyna znana mi aplikacja antywirusowa, która nie uszkodziła mechanizmów bezpieczeństwa Chrome - powiedział o programie Microsoftu Justin Schuh, ekspert bezpieczeństwa w Google Chrome.

Zapewne jesteście tak samo zaskoczeni jak my – ale to mimo wszystko deklaracja nie jakiegoś domorosłego speca, tylko fachowca z wieloletnim doświadczeniem.

Okazuje się bowiem, ze większość programów antywirusowych i nie ma to znaczenia, czy są one darmowe czy płatne, to maja one wpływ na pracę przeglądarki. Nie chodzi tutaj tylko o jej prędkość, ale o wewnętrzne systemy zabezpieczeń. Okazuje się, że praktycznie każdy z antywirusów wywiera negatywny wpływ na te mechanizmy – często jest on niewielki, ale jednak.

Tymczasem jeden z najbardziej niedocenianych programów – Windows Defender właśnie, najlepiej współpracuje z mechanizmami Google Chrome. Jak zaznaczył Schuh - wszystkie inne antywirusy źle wpłynęły na działanie przeglądarki Google’a.

d4jkwwf

Podziel się opinią

Share
d4jkwwf
d4jkwwf
Więcej tematów