Windows 7 wydajniejszy od XP - w każdym teście!

Windows 7 wydajniejszy od XP - w każdym teście!
Źródło zdjęć: © IDG

14.12.2008 11:30, aktual.: 15.12.2008 10:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W serwisie ZDNet.com, jeden z blogerów opublikował testy, które przeprowadził na systemach Windows 7, Windows Vista oraz XP. Wyniki są co najmniej zaskakujące. Okazuje się, że na testowej maszynie najlepiej wypadł... Windows 7 beta!

Adrian Kingsley-Hughes, znany obserwator Microsoftu, przeprowadził testy na komputerze, którego parametry są następujące: czterordzeniowy procesor AMD Phenom 9700, karta grafiki ATI Radeon HD 3850 z 256 MB pamięci wideo, 2 GB pamięci operacyjnej DDR2 (moduły Corsair Dominator pracujące w trybie dwukanałowym), dysk twardy WD Raptor (10 tysięcy obr./min.) i płyta główna ASUS M3A32-MVP Deluxe.

Testowane były następujące systemy operacyjne: Windows 7 beta build 6956 (Microsoft pomału dobiega do oznaczenia 7XXX, czyżby więc pierwsza publiczna beta miała już "siódemkę" w nazwie wersji?!), Windows Vista RTM, Windows Vista SP1, Windows XP SP3.

Przeprowadzone testy wyraźnie pokazują przewagę nowych okienek nad starszymi systemami. Windows 7 startował szybciej o ponad 10 sekund od Visty z dodatkiem SP1 oraz uzyskał o 10 % lepszy wynik w Passmarku. W niektórych z przeprowadzonych testów Windows 7 przegrywał z poprzednikiem, ale we wszystkich pokonał "leciwe" XP. Wyniki testów zobaczyć można na blogu ZDNet.

Testowa wersja Windows 7 pozwala więc stwierdzić, że gigant z Redmond poczynił naprawdę duże kroki w celu zwiększenia wydajności okienek. A co za tym idzie, edycja RTM, która ma zostać wydana za około rok, powinna być jeszcze szybsza, gdyż kod systemu zostanie do tego czasu jeszcze zoptymalizowany.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)