ycipk-384ypr

Windows 10 "podkrada" twój internet. Jak to wyłączyć?

Wraz z premierą Windows 10 Microsoft wprowadził system Windows Update Delivery Optimization (optymalizacja dostarczania uaktualnień Windows). Jego rola? Sprawienie, że nowe poprawki do systemu będą się ściągać szybciej. I wygląda na to, że rozwiązanie to działa. Szkoda tylko, że kosztem samych użytkowników systemu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Windows 10 "podkrada" twój internet. Jak to wyłączyć?
ycipk-384ypr

Pojawienie się nowego uaktualnienia, ściąganego jednocześnie przez dziesiątki milionów użytkowników na całym świecie, to każdorazowo duże obciążenie dla serwerów Microsoftu. Skutkować to może wolniejszym transferem i dłuższym czasem oczekiwania na pobranie poprawki. System WUDO radzi sobie z tym problemem wykorzystując łącza internetowe użytkowników Windows 10.

Całość działa podobnie do sieci peer-to-peer w rodzaju Torrenta. Każdy, kto ściągnie już poprawkę, zaczyna ją udostępniać do ściągnięcia innym właścicielom systemu. Odciążą to serwery Microsoftu i przyspiesza pobieranie plików. Wszyscy są więc zadowoleni, prawda?

Niekoniecznie. Bo chociaż Microsoft zapewnia, że rozwiązanie zaprojektowane jest tak, by wykorzystywać jedynie niewielką część łącza internetowego i tylko w wypadku, gdy nie jest ono w całości używane, to niepokoi automatyczne włączenie tej opcji bez wyraźnego informowania o tym. W wersjach Home i Pro systemu jest ona domyślnie uaktywniona, tak, że użytkownik systemu może sobie nawet nie zdawać sprawy, że jego łącze internetowe jest wykorzystywane jako kanał dystrybucji poprawek systemu.

ycipk-384ypr

Jeżeli więc jednak nie chcecie, by wasze łącze było w ten sposób wykorzystywane, musicie sami zmienić to ustawienie w Windows 10. W menu Ustawienia znajdźcie sekcję Uaktualnienia i bezpieczeństwo, w niej zaś Windows Update i Ustawienia zaawansowane. Później skorzystajcie z opcji Wybierz sposób instalowania aktualizacji i dalej Wybierz sposób dostarczania aktualizacji. Tam znajdziecie kontrolkę, umożliwiającą wyłączenie feralnej opcji i odłączenia waszego komputera od sieci peer-to-peer Microsoftu.

Podziel się

_ DG _

Zobacz także: To wideo podbiło internet

ycipk-384ypr
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-384ypr

ycipk-384ypr
ycipk-384ypr