Trwa ładowanie...
d1nus3d
CHIP

Windows 10 na smartfony: wymagania sprzętowe

Na razie nie są nam jeszcze znane oficjalne wymagania sprzętowe najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu w wersji mobilnej, ale mamy bardzo realne przesłanki ku temu, by ich domniemywać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Windows 10 na smartfony: wymagania sprzętowe
(Microsoft)
d1nus3d

Są to przypuszczenia oparte na dostępnych obecnie wersjach Windows 10, czyli jeszcze nie na wersji finalnej. Jednak jeśli Windows 10 w wersji preview bez problemu pracuje na jakimś urządzeniu, to z dużym prawdopodobieństwem (a nawet tym bardziej) dotyczyć to będzie jego wersji komercyjnej. Oczywiście istnieje jednak minimalne ryzyko, że może być inaczej – warto mieć gdzieś w tyle głowy informację, że na razie mówimy o sprawdzonych empirycznie wymaganiach Windows 10 Preview.

Mają to wszystko na uwadze można powiedzieć jedno – jest dobrze. Dochodzące z różnych stron doniesienia osób, które mają już możliwość zapoznania się z mobilną wersją "okienek" z liczbą 10 w nazwie mówią o tym, że system bez większych problemów stabilnie działa nawet na telefonach dysponujących 4-rdzeniowym procesorem i zaledwie 512 MB pamięci RAM. Alternatywnie dopuszczalną konfiguracją jest także 2-rdzeniowy procesor, ale współpracujący z 1 GB pamięci RAM.

Co to oznacza w praktyce? Większość Lumii z serii 5xx i 6xx powinna bez problemu doczekać się aktualizacji systemu. Problemem może być co najwyżej popularna Nokia Lumia 520, dysponująca 512 MB pamięci RAM i 2-rdzeniowym procesorem.

d1nus3d

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Najsympatyczniejsza reklama Androida, jaką widzieliście

d1nus3d

Podziel się opinią

Share

d1nus3d

d1nus3d
Więcej tematów