Trwa ładowanie...

Windows 10: Jak zachować prawo do bezpłatnej aktualizacji po 29 lipca

Po 29 lipca Windowsa 10 będzie można otrzymać albo razem z nowym urządzeniem albo po uiszczeniu opłaty 129 dolarów (około 500 zł). Co ciekawe, istnieje jednak pewien sposób, dzięki któremu nie zapłacimy za aktualizację systemu nawet po podanym terminie.

Share
Windows 10: Jak zachować prawo do bezpłatnej aktualizacji po 29 lipca
Źródło: Materiały prasowe
d2plg06

Na swoim blogu Microsoft zamieścił krótkie oświadczenie, które sugeruje, że każdy użytkownik będzie mógł skorzystać z opcji darmowej aktualizacji, nawet po 2. lipca:

"Jak zapewne słyszeliście opcja bezpłatnej aktualizacji Windowsa 1. dla użytkowników posiadających Windowsa 7 i 8.1 kończy się 29 lipca. Chcemy jednak podkreślić, że deadline nie obowiązuje użytkowników korzystających z ułatwień dostępu."

d2plg06

Niestety Microsoft jeszcze nie sprecyzował dokładnie, jakie wymagania dokładnie trzeba spełnić, by ominąć opłatę aktualizacyjną. Ułatwienia dostępu posiadają bowiem kilka odmian i narzędzi, m.in. klawiaturę ekranową, łatwiejsze korzystanie z myszy, program Narrator, opcję powiększenia ekranu. Póki co trudno powiedzieć, czy wystarczy np. zmienić rozmiar kursora myszy, by zaktualizować system za darmo i czy zmiany te będzie można wprowadzić tuż przed samym pobraniem aktualizacji. Microsoft powinien sprecyzować te informacje bliżej daty końcowej swojej oferty.

Niemniej warto śledzić te informacje, jeśli wciąż nie jesteście gotowi na przesiadkę na Windows 10. ale chcecie zostawić sobie taką możliwość w przyszłości.

To jest ciekawe - Laptop, którego sercem jest twój smartfon z Windows:

d2plg06

Podziel się opinią

Share
d2plg06
d2plg06
Więcej tematów