WiMP - serwis streamingowy z muzyką wkrótce w Polsce

WiMP - serwis streamingowy z muzyką wkrótce w Polsce07.11.2012 12:05
WiMP - serwis streamingowy z muzyką wkrótce w Polsce
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

WiMP, czyli skandynawski serwis streamingowy przygotowuje się do wejścia na rynek polski. Korzystanie z serwisu będzie jednak płatne. Ceny w Niemczech wynoszą od 5 do 10 euro miesięcznie, za możliwość słuchania utworów online. Polskich cen jeszcze nie podano.

WiMP to skandynawski serwis streamingowy, który oferuje ponad 1. milionów utworów muzycznych. W 2011 roku serwis otrzymał brytyjską nagrodę Meffy Awards dla najlepszego serwisu muzycznego. Obecnie serwis przygotowuje się do wejścia na polski rynek. Właściciele zapewniają, że kontent będzie dostosowany do potrzeb polskich użytkowników.

Obok muzyki na stronach znajdą się biblioteki wiedzy na temat różnych gatunków muzycznych. WiMP nie chce być jedynie wyszukiwarką muzyczną, dlatego każdego dnia redaktorzy przygotowują na serwis nowe rekomendacje, ciekawostki muzyczne oraz playlisty.

Z tego płatnego serwisu korzysta ponad 35. tys. użytkowników na całym świecie. WiMP dostępny jest w Szwecji, Norwegii, Danii i Niemczech, a także pod inna marką w Holandii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)