Wikipedia chce konkurować z Google - będzie miała swoją wyszukiwarkę

Jimmy Wales, założyciel Wikipedii, delikatnie rozminął się z prawdą oświadczając niedawno kategorycznym tonem, że nie chce konkurować z Google?em. I choć faktycznie nie zamierza tworzyć bezpośredniego konkurenta, tak jego fundacja jak najbardziej pracuje nad autorską wyszukiwarką.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wikipedia chce konkurować z Google - będzie miała swoją wyszukiwarkę
(Gizmodo.pl)
WP

Wikimedia zamierza zaoferować własną wyszukiwarkę internetową. Nie będzie to bezpośredni konkurent dla Apple'a i Google'a, bo zajmie się wyłącznie indeksowaniem witryn należących do fundacji Wikimedia. Ma jednak potrafić interpretować ich treści, dzięki czemu ma skuteczniej prezentować odpowiedzi na zadawane przez użytkownika pytania.

Wikimedia Knowledge Engine to projekt mający 2,5 miliona dolarów budżetu. Jednym z darczyńców na rzecz Wikimedii jest Google, który oferuje w ramach swojej wyszukiwarki Graf Wiedzy, który najprawdopodobniej jest czymś podobnym, co ma zamiar zaoferować Wikimedia.

Wikimedia, organizacja odpowiedzialna za Wikipedię, utrzymuje się całkowicie dzięki pieniądzom od darczyńców. Nie oferuje żadnych płatnych usług, nie serwuje też reklam.

WP

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Czarna seria Apple - jest jeszcze prostszy sposób by stracić smartfona

WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP