ycipk-3emwct

WikiLeaks: CIA utraciło kontrolę nad tysiącami programów szpiegujących

W najnowszym wycieku WikiLeaks wzięło na cel amerykańską Centralną Agencję Wywiadu, a konkretnie jej jednostkę hakerów – Centrum Wywiadu Elektronicznego (Center for Cyber Intelligence). Zbiór dokumentów, nazwany „Vault 7”, to wg WikiLeaks największy wyciek niejawnych dokumentów w historii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WikiLeaks: CIA utraciło kontrolę nad tysiącami programów szpiegujących
(AFP, Fot: AFP)
ycipk-3emwct

WikiLeaks to witryna internetowa umożliwiająca publikowanie w sposób anonimowy dokumentów rządowych i korporacyjnych przez informatorów chcących zasygnalizować działania niezgodne z prawem.

Wg WikiLeaks CIA utraciła kontrolę nad większością ze swoich narzędzi do infekowania komputerów, wyciągania danych i kontrolowania sieci. Są to wirusy, trojany, „zmilitaryzowane” 0-daye (czyli programy wykorzystujące nienaprawione błędy w programach), malware, a także dokumentacja dotycząca ich działań. Wg portalu zbiór danych krążył wśród byłych rządowych hakerów i współpracowników CIA, i to właśnie jeden z nich udostępnił je WikiLeaks.

WikiLeaks: CIA może zmusić telewizor Samsunga do nagrywania swojego właściciela

ycipk-3emwct

Z notki sporządzonej przez WikiLeaks możemy się dowiedzieć, że CIA stworzyło globalną sieć atakującą popularne produkty takie jak iPhone’y, telefony z systemem Android, komputery z Windowsem czy telewizory Samsunga, zmieniając je w urządzenia potajemnie nagrywające swoich właścicieli.

WikiLeaks publikuje dokumenty CIA! Może to być największy wyciek w historii

Źródło, które dostarczyło portalowi WikiLeaks dokumenty twierdzi, że chce tym samym rozpocząć publiczną debatę o tym, czy CIA nie przekracza swych uprawnień i czy podlega dostatecznej kontroli. Według informatorów narzędzia wykorzystywane przez CIA, gdy zostaną utracone, zaczną momentalnie być wykorzystywane przez grupy przestępcze, wywiady obcych państw i terrorystów.

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3emwct

ycipk-3emwct
ycipk-3emwct