Trwa ładowanie...
CHIP

Wiemy, o ile spadnie cena Samsunga Galaxy S6

Choć cena najnowszego flagowca Samsunga nie została jeszcze ujawniona, już teraz możliwe jest przeprowadzenie prognozy spadku wartości tego smartfona.
Share
Wiemy, o ile spadnie cena Samsunga Galaxy S6
Źródło: chip.pl
d1y2kbm
 (fot. Idealio)
Źródło: (fot. Idealio)

Analizując kształtowanie się wartości poprzednich modeli z serii Galaxy S, porównywarka cen _ Idealo _ przygotowała powyższą prognozę. Każdy kolejny model w ciągu pierwszego miesiąca tanieje coraz bardziej. Podczas gdy cena modelu Galaxy S2 notowała relatywnie wolny i regularny spadek, w przypadku jego następców wyraźna różnica w cenie zauważalna była dopiero po dwóch lub trzech miesiącach. Do tej pory najbardziej gwałtowny spadek ceny miał miejsce w przypadku Galaxy S4. który już w ciągu jednego kwartału dostępny był za równowartość 81% ceny wyjściowej.

Cena zaprezentowanego w zeszłym roku smartfona Galaxy S5 zmniejszyła się o około jedną czwartą w przeciągu pół roku. Podobny los spotkać może także jego spodziewanego następcę. Opierając się na przedstawionej powyżej analizie rozwoju cen można prognozować, że nowy model po trzech miesiącach od rozpoczęcia sprzedaży będzie tańszy o 17%. Sześć miesięcy po pojawieniu się na rynku, Samsung Galaxy S6 może natomiast kosztować zaledwie 72. swojej ceny początkowej.

Ta zaś według krążących od tygodni plotek i nieoficjalnych informacji ma wynosić około 3150 zł dla najtańszego wariantu. Od poznania rzeczywistej wartości telefonu dzieli nas jeszcze nieco ponad tydzień. Galaxy S6 ma być zaprezentowany 1 marca - w przeddzień rozpoczęcia targów Mobile World Congress 2015 w Barcelonie.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Największa modernizacja sieci od 16 lat

d1y2kbm

Podziel się opinią

Share
d1y2kbm
d1y2kbm
Więcej tematów